دانشگاه ها باید مردمی اداره شوند

مشهد-رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امروز دانشگاه ها نمی توانند توسط دولت اداره شده و این مهم باید با همکاری مردم صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کافی ظهر پنجشنبه در نخستین مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: امروز دانشگاه ها به هیچ وجه نمی توانند توسط  دولت اداره شوند و باید مردمی اداره شوند. یکی از رویکردهای ما در دانشگاه فردوسی نیز همین مردمی اداره شدن است که برگزاری نخستین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی از نمونه های آن است.

وی افزود: خوشحالیم که مجمع دانش آموختگان دانشگاه فردوسی در  ایام الله فجر برگزار  شد چراکه دانشگاه فردوسی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته است.

رئیس دانشگاه فردوسی تصریح کرد: ۶۸ سال از تاسیس دانشگاه فردوسی می گذرد و ما مفتخریم به اینکه امروز در کابینه دولت دوازدهم، سه وزیر دانش آموخته دانشگاه فردوسی هستند. امروز چهره دانشگاه عوض شده اما آنچه که ثابت است، نقش دانشجویان این دانشگاه و افتخار دانشگاه فردوسی به دانشجویانش است.

وی تاکید کرد: در حوزه فعالیت های علمی دانشگاه فردوسی مقام اول کشور را داراست و بیشترین انجمن های علمی دانشجویی کشور نیز در دانشگاه فردوسی وجود دارد. همچنین دانشگاه فردوسی قهرمان المپیاد ورزشی پسران کشور و نایب قهرمان المپیاد ورزشی دختران کشور است.

کافی با اشاره به چشم انداز های دانشگاه فردوسی در سال های آینده ابراز کرد: چشم انداز ما در دانشگاه فردوسی این است که تا سال ۱۴۰۰ به قله ۵۱۲ در جهان صعود کنیم و دومین دانشگاه کشور باشیم. البته دانشگاه فردوسی رتبه اول دیپلماسی علمی را دارد. امروز نیز در کنار ۲۳ هزار دانشجو داخلی،  هزار و ۴۰۰ دانشجو خارجی از سراسر جهان در دانشگاه فردوسی مشغول به تحصیل هستند.

وی ابراز کرد: افتخار دانشگاه فردوسی به منابع انسانی خود است و به همین دلیل مرکز مفاخر دانشگاه از ارکان اصلی ما محسوب می شود بنابراین همچنان به منابع انسانی خود توجه بیشتری خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه ماموریت دانشگاه امروز تغییر کرده است تصریح کرد: امروز علاوه بر آموزش و پژوهش، فناوری و نوآوری نیز به فعالیت های دانشگاه افزوده شده است و راستای همین هدف ۱۲۰ شرکت فناور در داخل دانشگاه مستقر شده اند.

کد خبر 4222962

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha