تجلی حضور در آوردگاه ۲۲ بهمن/ استان سمنان حماسه آفرید

سمنان - مردم استان سمنان هم‌زمان با سایر نقاط ایران اسلامی راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن‌ماه را در حالی برگزار کرد که مردم دیار قومس یک‌بار دیگر نشان دادند مرد بزنگاه‌های سخت هستند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: استان سمنان، مهد معلمان دین و اخلاق هم‌زمان با سیار نقاط ایران اسلامی در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ۶۰ نقطه شهری و روستایی در آوردگاه تجلی حماسه یعنی راهپیمایی ۲۲ بهمن به میدان آمدند تا یک‌بار دیگر بگویند ما مرد میدان‌های سخت و بزنگاه‌های تاریخ انقلاب اسلامی هستیم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۶ برای مردم استان سمنان رنگ و بویی دیگر دارد و شور حضور و حماسه از گوشه گوشه این استان از میامی تا گرمسار مخابره می‌شود و در برابر عظمت مردمی که سه هزار شهید را به دفاع مقدس تقدیم کرده‌اند تا از این حیث رتبه سوم میزان شهدا به جمعیت را داشته باشند، چه می‌توان گفت.

مردم سمنان به میدان آمدند

مردم مرکز استان سمنان ساعت ۱۰ صبح از میدان سعدی به سمت میدان امام خمینی(ره) راهپیمایی خود را آغاز کرده‌اند، در بین راهپیمایان دانش آموزان، بانوان، ورزشکاران بالباس‌های ورزشی، روحانیان و طلاب، نیروهای نظامی و انتظامی بالباس‌های متحدالشکل و شعارنوشته‌های متفاوت از بسیجیان دیده می‌شود.

خیابان سعدی در آغاز راهپیمایی بسیار شلوغ بود تا جایی که مکانی برای تجمع توزیع شعارنوشته‌ها نیز به‌سختی پیدا می‌شد گزارش خبرنگار مهر از سطح شهر سمنان حاکی از حضور ده‌ها هزارنفری این مردم ولایت‌مدار در راهپیمایی ۲۲ بهمن است همچنین حضور مردم با خانواده‌هایشان و کودکانی که بر دوش پدر پرچم‌های رنگی را در دست دارند قابل‌توجه هستند.

مردم سمنان حماسه‌آفرین هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اما در زمره نخستین مسئولانی است که در میان خبرنگاران حاضر می‌شود، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی ضمن تقدیر از مردم بابت حضور درخشانشان می‌گوید: مردم استان همیشه حماسه‌آفرین هستند و این را می‌توان در حضورشان در دفاع مقدس، دوران سازندگی، انقلاب، بزنگاه‌هایی مانند انتخابات و راهپیمایی‌ها مشاهده کرد.

وی می‌افزاید: ما مردم بسیار خوبی داریم، مردم بصیری که همیشه درصحنه هستند، مردمی که سه هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند و بافرهنگ شهادت بیگانه نیستند لیکن این حضور مسئولیت مسئولان را در قبال آن‌ها سنگین‌تر می‌کند چراکه باید قدردان نعمت این مردم در نظام اسلامی باشیم.

وعده مردم شاهرود «ساعت گل»

ساعت گل شاهرود نیز میزبان خیل هزاران نفری مردم مومن و ولایی این شهرستان شهیدپرور است، گزارش خبرنگار اعزامی مهر حاکی است مردم از ساعت ۹ برای حضور در راهپیمایی به این محل آمده‌اند راهپیمایی همچنین راس ساعت ۹:۳۰ برگزار و به سمت میدان آزادی در جریان است.

حضور مردم در شاهرود چشم‌گیر است، در مسیر راهپیمایی پرچم ها و پلاکاردهای فراوانی دیده می‌شود، همچنین مسابقه ساخت مترسک استکبار جهانی نیز در جریان است و رقابت بین چند گروه از نوجوانان خلاق شاهرودی که عروسک ترامپ را به طرز تمسخرآمیزی ساخته‌اند، در جریان است.

یکی از نکات قابل توجه در راهپیمایی شاهرود حضور جوانان و بانوان است، همچنین طلاب و روحانیان نیز در این راهپیمایی حضوری چشم‌گیر دارند، مسیر خیابان ۲۲ بهمن شاهرود امروز مملو از جمعیت است.

دشمنان امروز ناامید هستند

امام جمعه شاهرود نیز در جمع راهپیمایان ضمن گرامی داشت روز ۲۲ بهمن، گفت: این روز، روزی فراموش‌نشدنی برای مردمی است که نشان دادند با دست خالی و با سلاح ایمان و اراده اسلامی و عشق به امام خمینی(ره) ریشه ۲۵قرن حکومت شاهنشاهی را در کشور می‌توان برکند.

حجت‌الاسلام عباس امینی تاکید کرد: مردم ما امروز دو هدف عمده در این حضور حماسی دارند، نخست به دشمنان بگویند که ما پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستیم و هدف دوم این است که به مسئولان ایران اسلامی بگویند این حضور پرشور، دستی است که ما به‌سوی شما دراز کرده‌ایم و مسئولیت شما در خدمتگزاری به مردم سنگین‌تر می‌شود.

وی بابیان اینکه امروز دشمنان ناامید هستند، افزود: حضور پرشور مردم ما علی رغم تبلیغات سوء دشمنان یک پیام واضح برای دشمنان دارند و آن این است که ما پشتیبان ولایت و انقلاب اسلامی‌مان هستیم.

دامغانی‌ها به میدان آمدند 

دامغانی‌ها نیز به میدان آمدند، راهپیمایی در این شهرستان تاریخی با مردمی مهمان‌نواز و مومن، ساعت ۱۰:۳۰ شروع شد اما گزارش خبرنگار مهر از سطح شهر دامغان حاکی از آن است که مردم از ساعت ۹:۳۰ در گوشه و کنار میدان شهدا دیده می شوند خودروها بیش از هزار متر دورتر پارک شده اند و مردم با پرچم هایی بر دست به میدان آمده اند.

عده‌ای قبل از شروع راهپیمایی در داخل میدان شهدا نشسته و پلاکارد آمده می‌کردند با ندای الله اکبر مردم شهیدپرور دامغان راهپیمایی ۲۲ بهمن آغازی شورانگیز داشت.

مردم میام حماسه‌آفرین شدند 

فقط باید در میدان بسیج میامی حضور داشت‌ تا ذوق و شور مردم این شهرستان برای حضور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن را شاهد بود، مردم میامی یکبار دیگر جمع شدند تا با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنند و این حضور را به رخ دشمنان نظام اسلامی بکشند که می‌خواهند با موج‌های منفی که سوار بر ماهواره‌های میلیارد دلاری‌شان می‌کنند، مردم ما را مایوس کنند اما باید گفت این آرزو را باید به گور ببرند چراکه این مردم همیشه حماسه‌ساز بوده اند.

مردم میامی از ساعت۱۰:۳۰ در میدان بسیج گردهم آمدند تا یک‌بار دیگر حماسه‌آفرینی خود را به رخ دشمنان بکشند، پیر و جوان، کوچک و بزرگ به میدان آمده‌اند تا بگویند ما قدردان انقلاب اسلامی هستیم.

بصیرت مردم مانع توطئه‌های دشمنان 

امام جمعه میامی در جمع مردم بصیر این شهرستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به خبرنگار مهر، گفت: مردم ایران در عرصه‌های مختلف حامی انقلاب بوده اند و در روز ۲۲ بهمن امسال نیز با حضور گسترده سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی، مردمی بودن انقلاب اسلامی را به‌خوبی نشان دادند.

حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور افزود: مردم انقلابی ایران اسلامی بیش از گذشته فهمیدند که تنها هدف آمریکا و عوامل آن‌ها، از بین بردن ارزش‌ها، اسلام ناب و انقلاب است، برای همین در همه صحنه‌ها آگاهانه به صحنه آمدند و حماسه کم نظیر و بی‌نظیری در پهنای کره خاکی ثبت کردند.

وی تصریح کرد: معمولا حضور مردم بعد از فتنه‌ها، قابل پیش‌بینی و حماسی است، البته نباید از زخم‌خوردگان غفلت کرد زیرا ممکن است مشکلاتی را ایجاد کنند،  اینجا نقش نیروهای امنیتی قطعا پررنگ‌تر خواهد بود.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی‌گر حضور مردم 

فرمانده سپاه میامی نیز در این گفتگو حضور باشکوه امروز مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشان دادن قدرت دین و اسلام دانست و افزود: امروز مردم ایران اسلامی با حضور خود پیمانی مجدد با شهدا بستند و بر ادامه دادن راه اسلام و قرآن را که دغدغه شهدای ما بوده تاکید دارند.

غلامرضا فلاحتی با اشاره به تجدید پیمان ملت ایران با رهبر معظم انقلاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: رهبری به میزانی روی ملت ایران حساب باز کردند و برای جوانمردی، همت و حماسه سازی ایرانیان احترام قائل هستند که در سخنرانی اخیر فرمودند: «می‌بینید که مردم ما در این روز چقدر باشکوه حاضر می‌شوند» که این سخن نشان از رابطه بسیار خوب و محکم بین رهبری و مردم است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی نیز گفت: حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن‌ماه تداعی‌گر استقلال و آزادی ملت ایران بود که مردم ایران امروز با حضور باشکوهشان نشان دادند که این ملت همیشه پیروز بوده و مردم همیشه مدافع آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی هستند.

رضا مهدیان افزود: امروز جامعه فرهنگی و هنری میامی نیز در کنار همه ملت ایران با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به صحنه آمدند و نشان دادند که این ملت همیشه در صحنه‌های حساس کشور باهم بوده و برای دفاع از ارزش‌ها و آرمانه‌ای انقلاب اسلامی ایران تمامی تلاش خود را انجام می‌دهند.

گرمساری‌ها حماسه‌آفرین هستند 

ندای الله اکبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در سراسر ایران اسلامی و شهرها و روستاهای استان سمنان طنین‌انداز است راهپیمایی در گرمسار نیز رأس ساعت ۱۰:۳۰ از میدان انقلاب به سمت میدان امام خمینی(ره) با سخنرانی حجت‌الاسلام حمید روحانی در جریان است و مردم دسته دسته با وجود عبور عقربه‌های ساعت از زمان مقرر، همچنان به میدان می آیند.

میدان انقلاب گرمسار امروز شلوغ‌تر از همیشه به رنگ پرچم مقدس ایران اسلامی درآمده و حماسه حضور در آوردگاه راهپیمایی ۲۲ بهمن، متجلی شده است یکی از نکات قابل توجه در گرمسار، حضور بانوان است که بیش از همیشه نشان دهنده ارادت مردم این شهرستان به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر که در بین مردم گرمسار حضور دارد، گروهی از ورزشکاران نیز با لباس رشته های رزمی در سرمای بهمن‌ماه این شهرستان کویری به میدان آمده اند، حال و هوای جالبی به جلوه‌های بصری راهپیمایی ۲۲ بهمن این شهرستان بخشیده است نوجوانان و نونهالانی که با سربندهای انقلابی آمده اند تا بگویند در لباس خدمت به اسلام و ایران اسلامی آماده اند.

مردم گرمسار حضوری هزاران نفری را در ۲۲ بهمن تجربه کردند تا یک‌بار دیگر نشان دهند با آرمان های انقلاب اسلامی همراه هستند.

مردم سرخه حماسه‌آفرین روزهای سخت هستند 

میدان ولی عصر (عج) سرخه نیز مالامال از جمعیت است، امروز یکبار دیگر حضور حماسی مردم این دیار به تصویر کشیده خواهد شد و شکوه حضور مردمی به منصه بروز خواهد نشست.

در میان مردم سرخه که پیر و جوان، مرد و زن همه و همه به میدان آمده اند اما حضور جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی چشم‌گیر است، رزمندگانی که برای افتخارآفرینی پای به میدان گذاشتند و امروز برای تکرار آن افتخارات نیز کماکان حضور دارند یکی از این رزمندگان به خبرنگار مهر، می‌گوید: سرخه ۱۱۸ شهید تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرده که در قیاس به جمعیت آن روزگاران این شهرستان، رقمی به‌مراتب چشم‌گیر است.

مصطفی همتی تاکید می کند: مردم سرخه همیشه در همه میدان‌ها حاضر به حماسه‌آفرینی هستند و رقم بالای مشارکت در انتخابات و راهپیمایی‌ها در این شهرستان بیانگر این حضور حماسی مردم دیار عارفان است.

مسئولان نیز در این راهپیمایی حضوری چشم‌گیر دارند، امام جمعه سرخه که سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز محسوب می‌شود و تا دقایقی دیگر قرار است برای ایراد سخنرانی در جایگاه قرار گیرد، در سخنانی کوتاه به خبرنگار مهر، گفت: باید قدردان این حضور چشم‌گیر مردمی باشیم.

حجت‌الاسلام فاطمی بصیر تاکید کرد: وقتی مردم با حضور این چنین درخشانشان حماسه‌آفرینی می‌کنند، در برابر عظمتشان چه چیزی می‌توان گفت چون شکر خدای متعال اما خطاب ما به مسئولان نظام اسلامی است که این حضور چشم‌گیر مردمی را مشاهده می‌کنند چراکه مسئولیتی سنگین در قبال این مردم قدرشناس دارند.

میدان شهدا تا امام رضا(ع) مهدی‌شهر مملو از جمعیت 

مردم مهدیشهر اما راهپیمایی ۲۲ بهمن را از میدان شهدا آغاز کردند، میدانی بزرگ که امروز در برابر سیل جمعیت مردمی بسیار کوچک دیده می‌شود، به گزارش خبرنگار مهر حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن مهدی‌شهر، مردم این شهرستان از دور و نزدیک از کوچک و بزرگ، پیر و جوان با حضور در میدان شهدا و مسیر راهپیمایی تا میدان امام رضا(ع) یکبار دیگر نشان دادند مرد حضور در میادین هستند.

نکته قابل توجه اما وجود ایلات عشایر مهدی‌شهر و شهمیرزاد در این راهپیمایی عظیم است، ایلاتی که ۵۵ درصد از دام استان سمنان را در ۲۲ ایل بزرگ پرورش می دهند و مهد ایستادگی، غیرت و دلیرمردی در دیار قومس محسوب می‌شوند ایلات و عشایر آمده اند تا یک‌بار دیگر بگویند پشتیبانی از ولایت فقیه و انقلاب اسلامی رسالت تک‌تک ما است و تا جان در بدن داریم حافظ آرمان های انقلاب اسلامی هستیم.

حسن ارگی فرماندار مهدی‌شهر در بین راهپیمایان ۲۲ بهمن و در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تقدیر از مردم همیشه در صحنه این شهرستان، گفت: آمار بالای مشارکت مردم مهدیشهر در انتخابات، رویدادهای عظیم مانند راهپیمایی‌ها، دفاع مقدس، دوران سازندگی، نقش‌آفرینی عشایر در انقلاب اسلامی و توسعه اقتصادی و ده‌ها فاکتور دیگر از مردم این شهرستان، مردمی دلیر، همیشه در صحنه و بصیر ساخته است.

وی حضور مردمی را نشانه قدردانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: حضور مردم نشان می دهد پای آرمان های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ایستاده اند.

آران مهد حضور مردان دلیر است 

امروز مردم آردان نیز به میدان آمده‌اند تا بگویند با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید بیعت می‌کنند، مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهرستان کوچک اما مملو از دل‌های بزرگ یکبار دیگر صحنه تجمع مردمی بود که حماسه‌آفرینی را با بصیرتی مثال‌زدنی گره‌زده‌اند تا بگویند پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستیم.

مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در آرادان از مسجد صاحب‌الزمان(عج) تا میدان امام خمینی(ره) و جوار مصلای این شهرستان است و حضور پرشور مردمی در این مسیر، جلوه‌گر حماسه حضور محسوب می‌شود تا یک‌بار دیگر گرد یاس و ناامیدی بر چهره دشمنان پاشیده شود، دشمنانی که از ماه‌ها قبل با توجه‌های شومشان در صدد ناامیدی مردم از انقلاب هستند اما حضور حماسی مردم ایران اسلامی در چنین بزنگاه‌هایی به یکباره آب سردی بر پیکرشان می‌ریزد.

افشار نادری فرماندار آرادان ضمن تقدیر از حضور مردمی، گفت: این حضور، مسئولیت مسئولان نظام را سنگین‌تر می‌کند چراکه حضور مردم دو هدف دارد نخست اینکه بگویند ما پشتیبان نظام هستیم و علی رغم مشکلات همواره آرمان های انقلاب را پشتیبانی خواهیم کرد و هدف دوم، این است که به دشمنان بگویند ما نظام اسلامی‌مان را همواره مورد حمایت قرار می‌دهیم تا شما در توطئه هایتان ناکام بمانید.

حضور مردم استان سمنان در ۱۷ بخش و ۳۰ روستا 

مردم استان سمنان علاوه بر هشت شهرستان و ۱۹ شهر مانند سمنان، شاهرود، میامی، مهدی‌شهر، سرخه، آردان، دامغان، مجن، کلاته رودبار، کلاته خیج، شهمیرزاد، بیارجمند، رودیان و ... در ۳۰ روستا و ۱۷ بخش نیز راهپیمایی ۲۲ بهمن را برگزار کردند تا نشان دهند انقلاب اسلامی را پشتیبانی خواهند کرد.

این مراسم در بسطام ساعت ۱۰:۳۰ از مقابل امامزاده محمد(ع)، در کلاته خیج رأس ساعت ۱۰ از میدان امام حسین(ع)، در مجن رأس ساعت ۱۰ از حسینیه پائین، در بیارجمند رأس ساعت ۱۰ از میدان امام علی(ع) در رودیان رأس ساعت ۱۱ از مقابل شهرداری، در امیریه رأس ساعت ۱۰:۳۰ از مقابل مسجد جامع، در دیباج از مقابل میدان امام خمینی(ره) و رأس ساعت ۱۰:۳۰، در کلاته رودبار رأس ساعت ۱۰ از مقابل میدان امام خمینی(ره)، در شهمیرزاد رأس ساعت ۱۰:۳۰ از مقابل مسجد دروازه، در درجزین ساعت ۱۰:۳۰ از مسجد قائم(عج) و در لاسجرد راس ساعت ۱۲:۳۰ از مسجد شهید بهشتی با حضور پرشور مردمی برگزار شده است.

مردم استان سمنان نشان دادند یکبار دیگر در حماسه آفرینی پیشگام هستند و با غیرت و حضور بصیرتی خود، نشان دادند دشمنان ما هیچ غلطی نمی توانند کنند.

کد خبر 4224873

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =