تسریع در ساخت بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا

تهران- در جلسه مشترک نماینده دشت ورامین با وزیر بهداشت بر تسریع در ساخت بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا تاکید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین نقوی حسینی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص سومین نشست مشترک خود، با قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت که با هدف بررسی آخرین وضعیت بهداشت و درمان منطقه برگزار شد، گفت: وزیر بهداشت با توجه به نیاز بسیار بالای مردم این منطقه به موضوع بهداشت و درمان، دستور پیگیری هرچه سریع تر را صادر کرد. 

وی افزود: در ادامه این نشست به مجتمع عالی سلامت ورامین به عنوان تنها مرکز آموزش عالی بهداشت و درمان اشاره شد، متاسفانه این مرکز با ضعف مدیریت مستمر روبرو است که در شرایط فعلی نیازمند مدیری ثابت  که توانایی اداره این مجموعه را داشته باشد، است، همچنین با توجه به عدم داشتن نیروی انسانی ثابت؛ مقرر شد، دستور ایجاد چارت سازمانی متمرکز برای این مرکز صادر شده و این مجتمع آموزشی به دانشگاه تبدیل شود.

انتقاد از کندی ساخت مرکز بهداشت جوادآباد

نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس به روند پیشرفت بیمارستان قرچک اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ٨٠ درصد این بیمارستان تجهیز شده است و با توجه به نیاز جدی این شهرستان به تخت بیمارستانی مقرر شد، نیروی متخصص انسانی در چارت سازمانی این بیمارستان لحاظ شود و ٢٠ درصد مابقی با سرعت بیشتری تکمیل و قابل بهره برداری شود.

نقوی حسینی سپس به روند ساخت مرکز بهداشت و درمان جوادآباد اشاره کرد و گفت: مدت ها است ساخت این مرکز به کندی پیش می رود و با توجه به این نکته که جوادآباد بزرگ ترین بخش در استان تهران است، تسریع ساخت این پروژه اهمیت بالایی دارد.

وی همچنین به موضوع بیمارستان جایگزین بیمارستان مفتح اشاره کرد و افزود: پیگیری های اولیه در خصوص برنامه و بودجه ساخت این بیمارستان انجام شده که تسریع در اجرای این پروژه نیازمند عنایت و توجه ویژه است، که در جلسه با وزیر بهداشت مورد تاکید قرار گرفت.

تخصیص ۲ دستگاه آمبولانس به هر ۳ شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک

وی گفت: با توجه افزایش جمعیت و نیز احداث پایگاه های اورژانس در منطقه مشکل کمبود آمبولانس مجهز به شدت احساس می شود که تخصیص حداقل ۲ دستگاه آمبولانس به هر ۳ شهرستان الزامی است و در این جلسه بر آن تاکید شد.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس گفت: در این نشست به مشکل عدم وجود نیروهای متخصص در مراکز «سی. تی اسکن» و «ام. آر. آی» اشاره شد، که با توجه به نیاز مردم به این امر، جذب نیروهای متخصص در رشته های فوق الذکر و بخش های جراحی، قلب، اعصاب و روان و «اورولوژی» را در اولویت قرار گرفت.

نقوی حسینی گفت: در پایان این جلسه به ضرورت تسریع در ساخت بیمارستان دانشگاه آزاد پیشوا امورد بررسی قرار گرفت، که مقرر شد، در یک پروسه زمان بندی شده ساخت این بیمارستان در اولویت قرار گیرد، شهرستان پیشوا حتی یک تخت بیمارستانی هم ندارد.

کد خبر 4228742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =