مخاطب اصلی بازارچه‌های نوروزی ساکنان شهرها هستند نه مسافران

یک هنرمند فعال در زمینه چرم گفت: بازارچه‌های نوروزی در مسیر رفت و آمد مسافران است در حالی که مخاطبان دائمی ما شهروندان اند که باید صنایع دستی را جایگزین جنس چینی کنند.

زیبا اسلامی‌در گفتگو با خبرنگار مهر به بازارچه‌های نوروزی شهر سمنان اشاره و بیان کرد: این بازارچه‌ها از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین در بلوار ۱۷ شهریور سمنان برگزار می‌شوند و فرصتی هستند تا هنرمندان به ارائه محصولات و معرفی هنرهای دستی شهر و دیار خود بپردازند.

این هنرمند فعال در زمینه چرم، وجود تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر برای بازارچه‌های نوروزی را ضروری دانست و افزود: عید فرصت خوبی برای برگزاری بازارچه‌های صنایع‌دستی است؛ هم گردشگران می‌توانند با آداب و رسوم و خوراک و پوشاک و فرآورده‌های دستی هر شهر و استان آشنا شوند هم مردم هر شهر می‌توانند به یکدیگر به جای جنس چینی، صنایع‌دستی هدیه بدهند و از همشهریان خود حمایت کنند. اما نه شهرداری و نه اداره کل میراث فرهنگی، اطلاع رسانی و تبلیغ درستی نمی‌کنند تا تعداد بیشتری از افراد در جریان این بازارچه‌ها قرار بگیرند.

اسلامی‌به اهمیت مکانی که در اختیار بازارچه‌های نوروزی قرار می‌گیرد اشاره و بیان کرد: فضایی که در اختیار این بازارچه‌ها در سمنان قرار گرفته مسیر تردد مسافران به مشهد مقدس است. چون برگزارکنندگان تصور می‌کنند، مخاطب اصلی بازارچه‌ها گردشگران هستند در حالی که مهم آشناکردن مردم هر شهر با هنرهای سنتی و صنایع‌دستی‌شان است چراکه این افراد، مشتریان اصلی و همیشگی صنعتگران هستند.

به گفته این فعال صنایع دستیف هنرمندان نمی‌توانند هم تولید را برعهده داشته باشند و هم محصولات خود را معرفی و برای آن بازاریابی کنند. چرا که تولید و فروش، دو تخصص جداگانه هستند و ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند.

کد خبر 4243866

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =