ساماندهی و توانمندسازی ۱۰ منطقه حاشیه‌نشین خرم‌آباد توسط سمن‌ها

خرم‌آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از ساماندهی و توانمندسازی ۱۰ منطقه حاشیه‌نشین خرم‌آباد توسط تشکل‌های مردم‌نهاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌الله خجسته پور در جلسه ساماندهی و توانمندسازی مناطق حاشیه‌نشین شهری لرستان اظهار داشت: بر اساس طرح وزارت کشور در راستای ساماندهی و توانمندسازی مناطق حاشیه‌نشین شهری با کمک سمن‌های مردم‌نهاد، برای اجرای این طرح ۱۰ مرکز استان مشخص‌شده بودند و میان آن‌ها سمن‌های ۴ مرکز استان به تائید وزارت کشور رسیدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده ۱۰۰ نفر از اعضای ۱۰ انجمن مردم‌نهاد مرکز استان به تائید رسیدند و اکنون فعالیت خود را برای ساماندهی و توانمندسازی این مناطق آغاز کرده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عنوان کرد: به دنبال انجام یک طرح جامع هستیم به‌نحوی‌که سمن‌ها تا پایان فروردین‌ماه نیازمندی‌های ۱۰ منطقه حاشیه شهر خرم‌آباد را اعلام کرده و دستگاه‌های اجرایی نیز تا پایان فروردین‌ماه نیز پیشنهادها خود را برای ساماندهی و توانمندسازی این مناطق ارائه دهند.

خجسته پور ادامه داد: انتظار داریم اگر سمن‌ها به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کردند مدیران همکاری لازم را با آن‌ها داشته باشند چراکه نماینده دولت و مردم در مناطق حاشیه‌نشین هستند.

وی عنوان کرد: سمن‌هایی که انتخاب شدند از تخصص لازم برخوردارند، فرمانداری شهرستان خرم‌آباد به‌عنوان کارفرمای محلی نظارت لازم را بر فعالیت آن‌ها داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهار کرد: پس‌ازاینکه سمن‌ها و دستگاه‌های اجرایی بررسی‌های لازم را انجام دادند در پایان فروردین‌ماه فعالیت اجرایی و عملیاتی را شروع خواهیم کرد تا بتوان شاهد ساماندهی و توانمندسازی ۱۰ منطقه حاشیه‌ای خرم‌آباد بود.

خجسته پور گفت: امیدواریم در پایان سال ۹۷ شاهد تغییر اساسی و چشم‌گیر در ۱۰ منطقه حاشیه‌نشین شهر باشیم.

وی گفت: با همکاری سمن‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های اجرایی به دنبال عملیاتی کردن دو رویکرد زیرساختی و اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای شهر هستیم به‌نحوی‌که حل‌وفصل تمامی مشکلات و معضلات این مناطق موردبررسی قرار خواهد گرفت.

کد خبر 4254225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =