مجلس ساز و کار استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی را تعیین کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی، سازوکار استخدام این کارشناسان را تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی که از دو جلسه قبل بررسی آن آغاز شده بود، در دستور کار قرار گرفت و کلیات و جزئیات آن به تصویب رسید.

براساس ماده واحده این طرح، دولت موفق می‌شود «از تاریخ تصویب این قانون، حداقل ظرف مدت سه سال با رعایت حکم بند «ج» ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و نیز بند سه ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه، کارشناسان بیمه کشاورزی را با لحاظ حداکثر معادل یک سوم کارمندان که به روش های بازنشستگی، بازخریدی، استعفا و سایر موارد از بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی خارج می شوند، در سقف بودجه مصوب این دستگاه ها که استخدام برای آنها پیش بینی شده است، در وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی جذب و به کارگیری کند».

همچنین براساس تبصره یک ماده واحده این طرح «دولت موظف است کارشناسان بیمه کشاورزی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر که حداقل چهار سال زراعی و یا ۳۶ ماه فعالیت مستمر و متوالی تا زمان تصویب این قانون داشته باشند، با رعایت ماده ۴۶ قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور تعیین تکلیف کند. برای استخدام کارشناسان بیمه کشاورزی مشمول این قانون که قبلاً در آزمون ورودی شرکت کرده و یا دوره های آموزشی مرتبط و معتبر را با موفقیت گذرانده اند، مشروط به اینکه حداقل چهار سال زراعی سابقه فعالیت داشته باشند، نیاز به برگزاری آزمون مجدد نیست».

تبصره دو این طرح، افراد دارای تحصیلات دانشگاهی بالاتر و سوابق بیشتر و خانواده های ایثارگران و جانبازان و خانواده معظم شهدا را در اولویت استخدام قرار می دهد.

مطابق با تبصره سه ماده واحده این طرح، کلیه سوابق و فعالیت افراد مشمول این قانون باید به تأیید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی برسد و به حداکثر سن شرایط عمومی استخدام اضافه شود و کلیه سوابق بیمه تأمین اجتماعی مرتبط با فعالیت که پرداخت شده و یا می شود، به سنوات خدمتی مستخدم از نظر بازنشستگی اضافه می شود.

تبصره چهار این طرح نیز مقرر می کند، افرادی که به هر دلیلی از صندوق بیمه خارج شده اند، مشمول این قانون نیستند؛ همچنین طبق تبصره پنج بار مالی ناشی از تصویب این قانون از محل خروج بازنشستگی کشاورزی و پرداخت هزینه هایی که دولت بابت صندوق بیمه به بانک پرداخت می کند، تأمین می شود.

ماده واحده این طرح با۱۵۷ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

کد خبر 4308940

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =