بومگردی در استان زنجان روبه رشد است

زنجان-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: بومگردی در استان زنجان روبه رشد است و با توجه برنامه ریزی صورت گرفته خانه های بوم گردی در این استان افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد سلطانی ظهر پنجشنبه در کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر برنامه ریزی خوبی برای برگزاری جشنواره‌ها در استان زنجان صورت گرفته، افزود: برگزاری این جشنواره‌ها باید برای ارائه دهنده و گیرنده خدمات گردشگری انتفاع داشته باشد.

وی ادامه داد: توجه به گردش مالی و اقتصادی جشنواره‌ها ضروری است و باید مقایسه‌ای از جشنواره‌ها در این زمینه انجام شود.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه فرودگاه در حوزه حمل و نقل و سازمان میراث فرهنگی نیز به دنبال توسعه گردشگری است، افزود: اگر چه ارتباط نزدیکی بین این دو وجود دارد اما کارکردها متفاوت است.

سلطانی افزود: جشنواره‌ها اهداف بسیاری را دنبال می‌کنند به گونه‌ای که هر جشنواره‌ای این اهداف را برای ارائه دهندگان کالا و خدمات و برای گردشگران و بهره برداران دارد.

وی با بیان اینکه باید به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که هر ۲ گروه منتفع شوند و به حتم به دنبال این انتفاع زمینه پایداری آن جشنواره ایجاد می‌شود، ادامه داد: برای رصد میزان موفقیت جشنواره‌ها معیارهای مختلفی مدنظر قرار می‌گیرد اما به حتم باید شاخص اقتصادی و مالی آن‌هم ملاک ارزیابی باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان بابیان اینکه شهرستان‌ها در اجرای جشنواره ها مشارکت فعالی دارند، گفت: باید متناسب با ظرفیت‌های موجود برنامه‌ریزی داشته باشند تا منجر به موازی کاری نشود.

سلطانی در ادامه به برگزاری استارت آپ در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: استارت آپ ها سریع‌تر از سایر شیوه‌ها به توسعه منجر می‌شوند و از سوی دیگر دانش بنیان هستند و راه‌های کارآمدتری را برای دستیابی به اهداف معرفی می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: روند موجود در استان زنجان درزمینهٔ بومگردی روبه رشد است و با توجه برنامه ریزی صورت گرفته خانه‌های بوم گردی در این استان افزایش می‌یابد.

سلطانی افزود: توسعه جشنواره‌ها و گسترش خانه‌های بوم گردی یکی از مصداق‌های استارت آپ ها در بخش گرشگری به شمار می‌آیند.

کد خبر 4321121

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =