خلیج فارس متلاطم می‌شود/ هشدار نسبت تردد شناورها

بوشهر - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: ارتفاع موج دریا به ۲.۵ خواهد رسید و نسبت به ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی هشدار داده می شود.

نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همچون روزهای گذشته امروز نیز طی ساعاتی از بعد از ظهر و شب بر سرعت وزش باد شمال غربی در سواحل جنوبی استان افزوده و در پی آن دریا در این نواحی تا حدودی مواج و متلاطم خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: مجدداً از اواخر شب از سرعت وزش باد و ارتفاع موج در این نواحی از سواحل استان (سواحل جنوبی) کاسته می شود.

وی خاطرنشان کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که از روز جمعه شرایط برای افزایش مجدد سرعت وزش باد شمال غربی در استان مهیا است و پیش بینی می شود از ظهر فردا ابتدا در مناطق و سواحل شمالی و بتدریج مرکز و جنوب استان بر سرعت وزش باد افزوده شود.

شفیع‌خدایی افزود: با توجه به تداوم وزش جریانات شدید شمال غربی تا اواسط هفته آینده، پیش بینی می‌شود خلیج فارس بویژه سراسر سواحل استان از عصر روز جمعه تا روز سه شنبه آینده مواج و متلاطم باشد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود طی این مدت در برخی ساعات سرعت باد به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از ۲.۵ متر برسد و بر این اساس نسبت به ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی هشدار داده می شود.

شفیع‌خدایی ادامه داد: همچنین طی این مدت نسبت به بروز پدیده گرد و خاک در منطقه و خارج از منطقه (کشورهای عراق و عربستان) و نفوذ آن به جو استان و در پی آن کاهش قابل ملاحظه دید افقی هشدار داده می شود.

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری در برخی نقاط گاهی همراه با غبار محلی و در ساعاتی از بعد از ظهر و شب در مناطق جنوبی استان وزش باد و گاهی گرد و خاک و از ظهر فردا در همه نقاط استان وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: جهت وزش باد غالبا شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ساعات بعد از ظهر و شب در سواحل جنوبی گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت و از ظهر فردا در غالب نقاط استان شمال غربی با سرعت ۱۸ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی افزود: ارتفاع موج دریا نیز در سواحل شمالی و مرکزی استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی طی ساعات بعد از ظهر و شب ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و بامداد و صبح فردا در همه سواحل استان ۶۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

کد خبر 4321146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =