باید نگاه‌ها درترویج حجاب تغییر کند/ مردان و زنان ما دیندار هستند

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه مردان و زنان ما بالفطره دیندار هستند، گفت: باید نگاه‌ها تغییر کند و روش‌های جدید استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین اختتامیه سومین جشنواره چادرهای آسمانی صبح امروز با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و جمعی دیگر از فرماندهان و رؤسای نیروی انتظامی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی در آیین اختتامیه سومین جشنواره چادرهای آسمانی اظهار داشت: همه ما بر این واقعیت اذعان داریم که قوام و دوام هر جامعه‌ای به هنجارهای آن جامعه بستگی دارد و رعایت هنجارها لازمه زیست هنجارمند و مسالمت‌آمیز در جامعه است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با تأکید بر این مطلب که حجاب مبتنی بر قوانین کشور است، تصریح کرد: طبیعی است که باید برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نهادها و سازمان‌های مرتبط به صحنه بیایند؛ همچنین علما، ائمه جماعات، اساتید، صاحبان عقل و خرد و اندیشه و هر آن‌کس که تریبون و منبری دارد باید پیشتاز باشد.

وی گفت: ناجا به عنوان آخرین دستگاه به عنوان بیست و اندی سازمان مسئولیت پاسداری از ارزش‌ها و عفاف را به عهده دارد.

سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد: ناجا امروز در حوزه‌های ایجابی که مسئولیت آن با معاونت اجتماعی نیروی انتظامی است، با ادبیات تشویق، ترغیب، تعظیم، تکریم و ترمیم اقدامات خود را انجام می‌دهد.

وی تأکید کرد: بقیه پلیس‌ها برای بازاجتماعی کردن معدود افرادی که اصرار و پافشاری بر هنجارشکنی خود دارند اقدامات سلبی را انجام می‌دهند.

سردار منتظرالمهدی با تأکید بر این مطلب که باید نهضت ترویج تشویق و ترغیب در تمام ابعاد خود گسترش یابد، اظهار داشت: برخی رفتارها حکایت از اعتقاد افراد ندارد.

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: هنجارشکنی برخی افراد، بدحجابی و شل‌حجابی به باورهای انسان‌ها ارتباط ندارد و بر اساس امیال آنها ظهور و بروز می‌کند؛ چراکه مردان و زنان ما بالفطره دین‌مدار هستند.

وی‌ ادامه داد: برخی از هنجارها در جامعه به‌گونه‌ای گسترده می‌شود که همه اعضای آن جامعه فشار هنجاری وارد می‌کنند؛ فشار هنجاری همین امر به معروف لسانی، احسانی و انسانی است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: برخی هیجانات، مشکلات روانی و جسمانی برای فرد ایجاد می‌کند مانند هیجان خشم و خودجلوه‌گری که باید درمان شود.

سردار منتظرالمهدی گفت: باید نگاه‌ها تغییر کند و روش‌های جدید استفاده کنیم.

کد خبر 4344292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =