راهیان نور احیای فرهنگ ایثار و شهادت است

ساری - معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران از اردوهای راهیان نور به عنوان احیاکنده فرهنگ ایثار و شهادت یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد حسین زادگان در جلسه ستاد راهیان نور با بیان اینکه اردوهای راهیان نور احیا کننده فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: تقویت آرمان ها، ترویج و زنده نگه داشتن آنها موجب استمرار هر فکر و مکتبی است، شهادت در گفتمان انقلاب اسلامی و اسلام به عنوان یکی از آرمان های اساسی و مهم مطرح است که باید نسبت به ترویج و تقویت آن تلاش کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری مازندران اجرای برنامه فرهنگی راهیان نور در این برهه زمانی را ضروری دانست و گفت:نسل جوان امروز با وجود فضای مجازی با حجم زیادی از اخبار و اطلاعات بعضا نادرست مواجه است، جوانان بیش از همه در معرض تهاجمات فرهنگی هستند و راهیان نور تاثیربسزایی در مقابله با این تهاجم است.

وی افزود: راهیان نور، نمایش قدرت در برابر جهان سلطه است چرا که دشمن با دیدن انبوه ملت که از نقاط مختلف کشور در مناطق جنگی حضور می یابند، دلهره درگیر شدن با چنین مردمی را دارد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، راهیان نور را موجب افزایش امنیت داخلی و منطقه ای نیز دانست و گفت: در اطراف جمهوری اسلامی جنگ و ناامنی بیداد می کند، اردوهای راهیان نور شکر امنیت موجود در نظام جمهوری اسلامی را بجا آورده و از آن پاسداری می کند.

به گفته وی، راهیان نور مسیری برای رسیدن به همدلی و همزبانی است، هنگامی که مردم با افکار و ظاهری متفاوت کنار هم جمع شوند، نشان دهنده تاثیر شهدا در تبدیل اختلافات به انسجام است.

حسین زادگان ادامه داد: کمیته های ۹گانه با توجه به مسئولیت و وظایف محوله ،باید به نحو مطلوب مسائل مرتبط با خود را مدیریت و سازماندهی کنند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی باید مردم محور باشد،گفت: برای برگزاری مطلوب اردوهای راهیان نور، گروههای مرجع مردمی را اعزام کرده و از ظرفیت گروههای مردمی بیشترین استفاده را ببریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بر تامین امنیت سفر راهیان نور تاکید کرد و اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم تا با برنامه ریزی و هماهنگی مناسب شرایط برای انجام سفری ایمن و سالم مهیا شود.

کد خبر 4345083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =