طالبان در حال انجام مذاکرات غیر مستقیم با آمریکا است

نمایندگان گروه طالبان در حال مذکرات غیر مستقیم با مقامات آمریکایی هستند.

 به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه خبری ان بی سی آمریکا اعلام کرد که نمایندگان طالبان در حال مذاکرات غیر مستقیم با آمریکا هستند.  

این شبکه به نقل از منابعی در گروه طالبان گزارش داد که این ملاقات‌ها در افغانستان، قطر و امارات متحده عربی انجام شده است.

یک مذاکره کننده گروه طالبان به این شبکه خبری گفت که نمایندگان این گروه تاکنون چند بار با مقامات آمریکایی در هتلی در دوحه، پایتخت قطر ملاقات کرده اند.

به گفته این مذاکره کننده، شمار مقامات آمریکایی در تمام این ملاقات‌ها از ۵ نفر بیشتر نبوده است.

بر اساس گزارش شبکه خبری ان بی سی، ملاقات مقامات آمریکایی با نمایندگان گروه طالبان در یک فضای بسیار دوستانه انجام شده است.

یکی از مذاکره کنندگان گروه طالبان به ان بی سی گفت که تدابیر امنیتی در محل ملاقات نمایندگان طالبان و مقام‌های آمریکایی بسیار زیاد بوده و حتی به کارمندان هتل اجازه داده نمی‌شد تا داخل این بخش از هتل شوند.

این عضو گروه طالبان به ان بی سی گفت که نمایندگان این گروه که در مذاکره با مقامات آمریکایی شرکت دارند، نگران امنیت‌ خود هستند و تدابیری را در این مورد اتخاذ کرده اند تا سازمان های اطلاعاتی روسیه، چین و کشورهای عربی نتوانند آنها را شناسایی کنند.

این مذاکره کننده گروه طالبان گفت: همه ما با هم به هتل نمی‌رویم.  همچنین ما هیچگاه پیش از مقامات آمریکایی به محل ملاقات نمی رویم. منتظر می‌شویم تا آنها اول به محل ملاقات برسند سپس ما یکی یکی خود را به محل ملاقات می رسانیم.  

این منبع گروه طالبان گفت که به این دلیل هتل به عنوان محل ملاقات دو طرف انتخاب شد که در ابتدا نمایندگان گروه طالبان و مقامات آمریکایی به یکدیگر اعتماد نداشتند.

شبکه خبری ان بی سی گفت که نمایندگان گروه طالبان که در این مورد با این شبکه صحبت کرده اند، خواستار عدم فاش شدن نام خود شده اند.

این شبکه خبری همچنین گفت که نمی‌تواند اظهارات این اعضای گروه طالبان مبنی بر انجام مذاکرات با مقام‌های آمریکایی را تایید کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز خبر ملاقات مقام‌های این کشور با گروه طالبان را تایید نکرد اما گفت که دولت ترامپ خواستار حل منازعه در افغانستان است.

کد خبر 4352201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =