انتخاب زنجان به‌عنوان شهر پیشرو امتیاز بین المللی دارد

زنجان-شهردارزنجان گفت: انتخاب زنجان به‌عنوان شهر پیشرو در بین کشورهای اکو امتیازات بین المللی دارد و این رویداد می‌تواند برای سرمایه‌گذاران انگیزه‌ سرمایه‌گذاری در این شهر ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح معصومی صبح چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه زنجان شهر پیشرو در بین کشورهای عضو اکو انتخاب‌شده است، گفت: بر اساس برنامه موسسه اکو در ۱۰ سال متوالی هرسال یک شهر از بین کشورهای عضو اکو به‌عنوان شهر پیشرو انتخاب می‌ شود.

وی اظهار کرد: برای داشتن شهری پیشرو محورهایی برای توسعه شهر تعریف می‌شود و در این میان با رصد شهر طی یک سال گذشته رشد هر یک از محورها بررسی و بر اساس آن امتیازاتی به شهر اختصاص پیدا می‌کند و در این میان می‌خواهیم یک سری محورها را به لحاظ توسعه شهر تعریف کنیم و مراسم اعلام زنجان  به عنوان شهر پیشرو در بین کشورهای اکو روز ۷ مرداد در موسسه اکو با حضور سفرای کشورهای عضو برگزار می‌شود.

معصومی تأکید کرد: در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکسی از توانمندی‌های شهر زنجان و نمایشگاه صنایع‌دستی با همکاری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان برپا می‌شود و تمام زنجانی‌های صاحب‌نام و مطرح به این مراسم دعوت  می‌شوند و تمبری به‌عنوان زنجان شهر پیشرو در این مراسم رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۸ مرداد به‌عنوان روز زنجان نامگذاری شده است، افزود: بستر فعالیت موسسه اکو فرهنگی است و اگر در شهر توسعه‌ای مبتنی بر محور فرهنگی نباشد، منجر به شکست است و برمبنای تفاهم‌نامه که بین موسسه اکو و مجموعه یو ان هپی تات منعقدشده، مقرر شد ایران به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو عضو اکو انتخاب شد.

شهردار زنجان ابراز کرد: براساس پتانسیل هایی که زنجان دارد ویژگی های خاص زنجان از سوی شهرداری به عنوان برند مطرح شد و زنجان به عنوان شهر شور و شعور حسینی، ثبات واتحاد قومی در بسترهای اجتماعی و عدم خروج از توسعه برمدار فرهنگی از مولفه های لازم برای  زنجان به عنوان شهرتوسعه برمبنای فرهنگی است انتخاب شد.

معصومی افزود: انتخاب زنجان به‌عنوان شهر پیشرو در بین کشورهای اکو امتیازات بین المللی دارد و این رویداد می‌تواند انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری در این شهر ایجاد کند و در توسعه شهر موثر باشد.

وی تصریح کرد: رسانه‌ ها در کنار شهرداری می توانند از این فرصت برای مطرح‌شدن زنجان به‌عنوان شهری پیشرو در بین کشورهای اکو استفاده کرده و استان را مطرح کنند و از این فرصت می‌توان برای دریافت اعتبارات ملی برای استان در جهت توسعه شهر استفاده کرد.

کد خبر 4356521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =