مدیران نالایق عزل شوند/ لزوم برخورد محکم با مفسدان اقتصادی

بوشهر - لزوم برخورد با مفسدان اقتصادی در جامعه و عزل مدیران ناکارآمد و ناتوان از نکات مهم مورد تاکید در نماز جمعه آبدان و چغادک بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا خدری امروز در خطبه های نماز جمعه شهر چغادک با اشاره به در پیش رو بودن سالروز صدور فرمان مشروطیت سال ۱۲۸۵ گفت: شهید فضل الله نوری از روز اول مدافع مشروطه و مقید شدن قدرت سلطنت بود و مشروطه خواهان را حمایت کرد ولی وقتی مشروطه خواهان به پیروزی رسیدند، بیگانگان به ویژه انگلیس خبیث تلاش کرد انقلاب مردم در مشروطه را منحرف کند.

امام جمعه چغادک افزود: در این زمینه متأسفانه عده ای به اصطلاح روشنفکر هم با انگلیس همراهی کردند و بنا را بر این گذاشتند که انقلاب مردم را از اهداف دینی دور کنند و نگذارند احکام شریعت در نظام حکومتی دخیل باشد. علت این کار هم این بود که انگلیس از قدرت مرجعیت در قضیه تحریم تنباکو به شدت ضربه خورده بودند.

وی بیان داشت: شیخ فضل الله هم از شاگردان برجسته مرحوم میرزای شیرازی بود که فتوای تحریم تنباکو  را صادر کرد. از سویی شیخ در تهران مرجعیت داشت  و غرب زدگان از نفوذ بیش از پیش شیخ می ترسیدند و می دانستند که با وجود این شیخ نمی توانند مقاصد ضد دینی خود را پیش ببرند. شیخ فضل الله نوری پیشتر از دیگر علما متوجه این قضیه شد و گفت؛ مشروطه باید مشروعه باشد؛ یعنی باید منطبق بر قوانین شریعت باشد.

حجت الاسلام خدری با بیان اینکه متأسفانه در غفلت علمای بزرگ، عده ای تاریک فکر ولی مدعی روشنفکری (همان جریان روشنفکری وابسته و بیمار و غیر متعهد بود) علیه شیخ شهید تبلیغات سوء کردند و این آیت الله بزرگ را ترور شخصیت کردند  گفت: به طمع حمایت بیگانگان و دیگ پلوی سفارت انگلیس زمینه را برای از بین بردن او فراهم کردند. از طرفی برخی از آخوندهای جاهل هم با آنها همراهی کرده و شیخ را محاکمه و به اعدام محکوم کردند و جلوی چشم مردم و مقلدینش بر بالای دار بردند.

امام جمعه چغادک بیان داشت: امروز باید بگوییم که اعدام شیخ شهید از جنایات روشنفکری بیمار و غرب زده است که همیشه اینها تبلیغ می کنند که روحانیت و حوزه ها مروج خشونت هستند ولی خودشان اینگونه برخورد کردند.

وی در ادامه به سالروز حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی ژاپن پرداخت و گفت: کشتار ۲۲۰ هزار ژاپنی در فاصله ۳ روز اوج قساوت و وحشی گری آمریکایی­ها است و سپس هدیه فرستادن استخوان­های ژاپنی­ها به خانه­های آمریکایی نمونه دیگر این جنایت است.

وی افزود: آمریکایی‌­ها هیچ‌وقت از این جنایت­‌ها عذرخواهی نکردند حتی اوباما که بعضی­ها در کشور ما­ می­گفتند آدم مودبی است حاضر نشد و گفت عذرخواهی نمی­‌کنیم؛ با همه این جنایت­ها آمریکا در سالهای اخیر تحقیقات هسته­ای ایران را خطری برای صلح بین المللی می­داند.

امام جمعه چغادک در ادامه بر لزوم توجه بیشتر دولت و قوه قضائیه به مطالبات مردم و مراجع معظم تاکید کرد و گفت: این ملت، ملت دوراندیش، نجیب و با بصیرتی است و همواره نجابت و بزرگواری خود را نشان داده است. این روزها هم با وجود گرانی ها و نابسامانی‌های اقتصادی باز هم بردباری و شکیبایی نشان دادند و شما می بینید که منافقین و دشمنان چقدر تبلیغات کردند که مردم علیه نظام تظاهرات کنند ولی ملت هیچ توجهی به این تبلیغات نکردند.

حجت الاسلام خدری تاکید کرد: دولت و قوه قضاییه هم باید قدر این نجابت را بدانند، دولت باید مدیران نالایق و بی تدبیر را کنار بگذارد، قوه قضاییه هم باید با مفسدین اقتصادی و غارتگران بیت المال سریعاً و شدیداً برخورد کند.

لزوم مقابله با فساد و فاصله طبقاتی

حجت الاسلام محمدحمیدی نژاد در خطبه های این هفته آبدان بیان داشت: اخیرا امام خامنه ای در بیاناتی از توطئه های دشمن پرده برداری کردند. دشمن می خواهد با وارد کردن فشار اقتصادی و نا امیدی مردم آنها را به خیابان بکشاند و از این تجمعات مردمی سو استفاده کنند و شکاف بین مردم و نظام ایجاد شود.

وی اضافه کرد: در اخبار می شنوید که گروهی در آمریکا به این نتیجه رسیده اند که می توان با این روش نظام ایران را سرنگون کرد. این جنگ روانی مدیریت شده از طرف دشمن در بعضی مواقع موفق بوده است.

امام جمعه آبدان ادامه داد: تلاطم در بازار سکه و ارز و برخی نیازهای ضروری مردم از این جمله است. اقدام منفعلانه دشمن هم کمک کرده است. برخی مشکلات به دلیل فساد و ناکار آمدی برخی مسئولین است. این نقایص باید برطرف شود و مجلس باید بر طرف شود. چرا مجلس نقش تاریخی خود را ایفا نمی کند؟

وی بیان کرد: وقتی کسی مانند ترامپ می گوید بدون قید و شرط با ایران مذاکریم می کنیم، پس از آن قیمت دلار و سکه پایین می آید، هدف این است که القا کنند که با اظهار تمایل برای مذاکره این اثر داشت، می خواستن بعد از برجام، برجام های دیگری را بر نظام تحمیل کنند. دولت هم تمایل داشت، امام جلوی آنها را گرفت. امروز می خواهند بگویند تنها راه نجات مذاکره با امریکاست.

حمیدی‌نژاد افزود: امروز باید توسط مسئولین برجسته انقلاب دیگری رخ دهد. انقلاب برای از بین بردن فساد و فاصله طبقاتی بود، امروز وزیری با افتخار می‌گوید هزار میلیارد دارم، خانه ها و ماشین های میلیاردی دارند. این ها برای وزیر انقلاب اسلامی ننگ است. امروز باید قوای سگانه دست به دست هم این ها را کنار بزنند. دستگاه قضایی باید با سرعت و قاطعیت برخورد کند. مفسدین اقتصادی با برخی افراد در دولت ارتباط دارند که باید با سرعت به اشد مجازات برسند

وی گفت: مسئول باید مورد سوال قرار گیرد. نمایندگان مجلس می توانند رییس جمهور را استضاح کنند اما کند عمل می کنند، چرا برخی دنیا و آخرت خود را می فروشند و با خلاف های مسئولین برخورد نمی شود. کسانی که از سوال کردن طفره می روند مشکل دارند. اگر نمی تواند شفاف بگوید که نمی تواند. مردم ایران بزرگوار هستند و فقط تلاش و صداقت می خواهند، اگر مشکلات بیشتر هم شود همچنان حمایت می کنند اما اگر مردم ببینند که مسئولین عمل نمی کنند، ناراحت می شوند. 

امام جمعه آبدان ادامه داد: عربستان ۳۰۰ میلیون دلار به رضا پهلوی می دهد تا تجمعاتی در ایران شکل دهد. به کمک منافقین در تجمعات شعارهایی بر علیه انقلاب و نظام داده می شود. البته تعداد آنها بسیار کم است و منافقین نیز شناخته می شوند. نظام اسلامی که دشمن با تمام نیروهایش از او خواهش می کند با هزار نفر نابود نمی‌شود.

وی گفت: خودشان یقین دارند که نمی توانند، فقط برای فشار به مردم این کار را می کنند که مردم نا امید شوند. خداوند اراده کرده که این نظام به انقلاب امام عصر متصل خواهد شد و امریکا و همه اذنتاب او هیچ غلطی نمی کنند. به همه توصیه می کنم که جوانان را آگاه کنید، هر کاری که دشمن می گوید بدانید که به ضرر ماست.

کد خبر 4364615

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =