ریسک توافقنامه انتقال تبریزی به استقلال وحشتناک است

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن با بیان اینکه بعد از بازی با سپاهان دست به افشاگری خواهد زد، گفت: رعایت نکردن مفاد توافقنامه انتقال مرتضی تبریزی برای استقلال ریسک وحشتناکی دارد.

سعید آذری در گفتگو با خبرنگار مهر، به خبر مذاکره رشید مظاهری با باشگاه پرسپولیس واکنش نشان داد و تاکید کرد که در این ارتباط با حمیدرضا گرشاسبی سرپرست پرسپولیس صحبت خواهد کرد. وی همچنین به بندهای توافقنامه ذوب آهن با استقلال برای انتقال مرتضی تبریزی اشاره کرد و گفت: به ازای هر چک که در اولین روز پاس نشود، استقلال باید غرامت ۵۰ درصدی روی هر چک بدهد. مدیرعامل ذوب آهن همچنین از مسدود شدن حساب این باشگاه خبر داد. مشروح مصاحبه آذری در ذیل می آید:

* خبرگزاری مهر - آقای آذری! ارزیابی شما از سه هفته ابتدایی لیگ برتر و عملکرد تیم ذوب آهن چیست؟

- سعید آذری: فکر می کنم تنها مسابقه ای که کمی در حقمان ظلم شد، بازی با استقلال بود چرا که بازیکن حریف باید اخراج می شد و ما پیروز از زمین خارج می شدیم. به هر حال این بازی گذشته است. آقای نمازی دارد نگرش و تفکرات جدیدی را در ذوب آهن حاکم می کند و بازیکنان هم با تمام وجود تلاش می کنند این تفکرات را اجرایی کنند. منهای بازی با استقلال، ۴ امتیاز کسب کرده ایم که می تواند نویدبخش روزهای خوب باشد. مطمئننم روزهای بهتری هم از راه می رسند چون مسعود حسن زاده و عارف غلامی هم به تیم اضافه شده اند.

چیزی که مرا خوشحال کرد، بازگشت هادی محمدی است. او به خاطر مصدومیت و بهبودی، ۱۸ ماه بازی نکرده بود. فکر نمی کردم هادی با این اعتماد به نفس برگردد. هادی یکی از ستون های موفقیت ذوب آ]ن بود بخصوص در فینال جام حذفی در خرمشهر که پنالتی آخر و قهمرانی را زد. واقعا از بازگشت این بازیکن خوشحالم.

* محمدی بعد از اتمام خدمت سربازی به ذوب آهن بازگشت. آیا احتمال دارد سه سرباز دیگر شما که در تراکتور بازی می کنند، نیم فصل برگردند؟

- فکر می کنم بازگشت این بازیکنان در انتهای فصل میسر شود. ما امسال تلاشمان را مضاعف می کنیم تا سال آینده که این نفرات هم در کنار بازیکنان ذوب آهن خواهند بود.

* سبک بازی ذوب آهن با سال گذشته چقدر تفاوت کرده است؟

- هر مربی سبک خاص خودش را دارد. امیر قلعه نویی تفکرات و برنامه های خودش را داشت و امید نمازی هم سبک خودش را. ولی چیزی که باید به آن توجه کرد این است که زمان یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی هم ذوب آهن تقریبا با سبک این فصل بازی می کرد و بازیکنان ما با آن آشنا هستند چون شالوده تیم حفظ شده است. اگر با امید نمازی هم صحبت کنید متوجه می شوید که تغییراتی در آن سبک هم ایجاد کرده و بازیکنان تلاش می کنند که به هارمونی لازم برسند.

* نمازی برای پیاده کردن این سبک خاص چقدر زمان نیاز دارد؟

- اگر دقت کرده باشید ذوب آهن یکی از بازی های خوب را ارائه می دهد. اکثر مربیان می گویند تیمشان به ۵ هفته زمان نیاز دارد تا جا بیافتند ولی ذوب آهن از همان هفته اول بازی زیبا و مالکانه ای را به نمایش گذاشته است.

* باشگاه ذوب آهن در حالی مرتضی تبریزی را به استقلال منتقل کرد که گسترش فولاد بابت بدحسابی استقلال بر سر انتقال شجاعیان اذیت شد. چه تضمینی وجود دارد که این اتفاق برای ذوب آهن هم تکرار نشود؟

-  فکر نمی کنم باشگاه بزرگی مثل استقلال اول فصل اعتبار خودش را خراب کند. در توافقنامه ای که نوشتیم رئیس کمیته انضباطی باشگاه ذوب آهن هم حضور داشت و این توافقنامه محکم و حقوقی است که رعایت نکردن مفاد آن برای استقلال ریسک بزرگی است.

* چه مفادی در این توافقنامه ثبت شده است؟

- به ازای هر چکی که اولین روز پاس نشود، غرامت ۵۰ درصدی روی هر چک می آید. به طور مثال اگر چکها در موعد مقرر پاس نشود، استقلال باید ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بدهد. این تفاوت ویژه مدیریتی است و ما تمام جنبه ها را دیده ایم. فکر نمی کنم استقلال اینطور ریسک کند ولی باز هم به تفکرات حاکم بر این باشگاه بستگی دارد. غرامتی که با حضور رئیس کمیته انضباطی باشگاه در توافقنامه گذاشتیم برای استقلال ریسک وحشتناکی دارد.

* طی یکی دو روز گذشته خبرهایی از مذاکره باشگاه پرسپولیس و توافق این باشگاه با رشید مظاهری دروازه بان شما برای انتقال در نیم فصل منتشر شده است. آیا در جریان این موضوع هستید؟

- نص صریح قانون است که یک بازیکن در صورت داشتن قرارداد، نمی تواند با باشگاه دیگری مذاکره کند. مظاهری که دیگر از «گریزمان» بزرگتر نیست که اتلتیکو مادرید آنرا برگرداند. به هر حال می دانم که رشید مظاهری جایی نمی رود.او قهرمان وفادار و بازیکن اخلاق مداری است که در مکتب ذوب آهن پرورش یافته است. من با آقای گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس هم صحبت می کنم. بعید می دانم ایشان با اشرافی که در حوزه ورزش و قوانین حقوقی دارد با مظاهری مذاکره کرده باشد. اگر مذاکره ای هم شده باشد با گرشاسبی صحبت می کنم و می گویم که این کار خلاف است و رشید در ذوب آهن می ماند. ذوب آهن سال سختی در پیش دارد و باید در آسیا هم به میدان برود. به هر حال مظاهری فصل آینده بازیکن آزاد است و می تواند آن موقع برای خودش تصمیم بگیرد.

* اگر مذاکره مظاهری با پرسپولیس تایید شود، بر اساس قوانین با وی برخورد می کنید؟

- فکر نمی کنم مذاکره ای شده باشد. بنده آدم خوشبینی هستم. ضمن اینکه هم گرشاسبی و هم سایر مدیران عالیرتبه پرسپولیس باتجربه هستند و چنین کاری نمی کنند. با بازیکنان تحت قرارداد نباید مذاکره شود. بنده از گرشاسبی شناخت کامل دارد. به نظرم این خبرها شایعات رسانه ای است که نمک فوتبال است!

* شما چندی پیش از هیات رئیسه سازمان لیگ استعفا دادید. آیا برای گرفتن تبلیغات محیطی و حق باشگاه ذوب آهن کاری کرده اید؟

- باید بگویم امسال ۵ میلیارد تومان از تبلیغات محیطی پرداخت شده که این پول هم صرف تسویه حساب با بدهی های داوران شده است! هنوز یک ریال هم به باشگاه ها نداده اند. از سال گذشته هم ۱۸ میلیارد تومان و از دو سال پیش ۳۵ میلیارد تومان پرداخت نشده است.

* به نظر شما مشکل اصلی عدم پرداخت تبلیغات محیطی کجاست؟

- باید از خود مسئولان سازمان لیگ بپرسید. بنده چون توان کار کردن نداشتم، از هیات رئیسه بیرون آمدم چون نمی توانستم پاسخگوی دیگر مدیرانی باشم که منتخبشان بودم. امیدوارم آقای نصیرزاده که به عنوان عضو علی البدل به جای من به هیات رئیسه رفته است بتواند حق باشگاه ها را بگیرد.

* ماجرای مسدود شدن حساب باشگاه ذوب آهن چیست؟

- سه هندبالیست ما از سال ۹۰ پول نگرفته بودند و به همین خاطر با رای ۴۰۰ میلیون تومانی، حساب باشگاه را بستند. ذوب آهن با چالش وحشتناکی روبرو است ولی سعی می کنم حرمت خیلی ها را نگه دارم.

* منظورتان چه کسانی است؟

- بعد از بازی استقلال با سپاهان، با هواداران و جامعه فوتبال طبق اسناد و مدارک صحبت می کنم. با تلاش شبانه روزی و پنج ساله ذوب آهن را از کجا به کجا رساندیم ولی عده ای باشگاه را به ورطه نابودی کشاندند. بعد از بازی با سپاهان با سند و مدرک صحبت می کنم تا خیلی چیزها مشخص و معلوم شود ذوب آهن از کجا به کجا رسید. حالا که اسب ذوب آهن زین شده است و اوضاع کمی بهتر شده، همان آدم هایی که باشگاه را به ورطه نابودی کشاندند دارند شیطنت و جوسازی می کنند. عده ای قبل از سال ۹۰ در باشگاه بودند که خب وضعیتشان مشخص شد. ولی کسانی که از سال ۹۰ تا ۹۲ در باشگاه بودند باید پاسخگو باشند. من خواستم حرمتشان را نگه دارم ولی ظاهرا حرمت را متوجه نمی شوند. حرمت امامزاده به متولی‌اش است. من سعی کردم این حرمت را نگه دارم که نشد. مجبورم بعد از بازی با سپاهان با سند و مدرک شفاف سازی کنم تا عده ای متوجه شوند فراموشکار کیست و چه کسی بیت المال را هدر داده است. کسانی که پایشان را از گلیمشان درازتر کرده اند باید متوجه شوند.

کد خبر 4372430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =