ترجمه کتاب مهم ترین ۱۰۰ استدلال فلسفه غرب به چاپ سوم رسید

کتاب «فقط استدلال» (مهم ترین ۱۰۰ استدلال فلسفه غرب) نوشته مایکل بروس و استیون باربن با ترجمه میثم محمدامینی توسط نشر نو به چاپ سوم رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «فقط استدلال» (مهم ترین ۱۰۰ استدلال فلسفه غرب) نوشته مایکل بروس و استیون باربن با ترجمه میثم محمدامینی به تازگی توسط نشر نو به چاپ سوم رسیده است.

به اعتقاد نویسندگان این اثر، استدلال، سلاح فیلسوفان است. همه افراد تجربیات و احساسات و عقاید شخصی دارند و این ها اموری ذهنی است، از این رو فلسفه به عقل به عنوان مبنایی مشترک متوسل می شود تا ادعاها را به صورت عینی ارزیابی کند. استدلال منطقی مستقل از تعهدات سیاسی و مذهبی است. به بیان ساده می توان گفت که هر استدلالی یا معتبر است یا معتبر نیست.

کتاب «فقط استدلال» مروری اجمالی بر ۱۰۰ نمونه از مهمترین استدلال‌های فلسفی است اما به تعبیر نویسندگانش، فهرستی جامع و مانع نیست و قطعا انتخاب این ۱۰۰ استدلال، خالی از مناقشه نیست. در این حوزه، چاپ معیاری که بی چون و چرا مورد پذیرش همه باشد، وجود ندارد. شاید استدلال هایی که امروز با ارزش هستند، در آینده دیگر باارزش شمرده نشوند.

امروز دیگر از آن زمان گذشته که یک نفر می توانست تمام آثار مهم فلسفه غرب را بخواند. برای مطالعه هر موضوعی از کتاب مقدس گرفته تا حساب دیفرانسیل و انتگرال و دستور زبان و زیست شناسی، راهنماهای مفصلی تدوین شده اما تقریبا هیچ منبعی وجود ندارد که به عنوان راهنمای مطالعه آثار فلسفی عمل کند. نویسندگان این کتاب با رویکرد پر کردن این خلا، اثر خود را نوشته اند. «فقط استدلال» نوعی دایره المعارف فلسفی است که برای معرفی ۱۰۰ استدلال مورد اشاره چاپ شده است. این کتاب ۶ بخش اصلی و ۱۰۰ فصل داد.

چاپ اول ترجمه فارسی این کتاب سال گذشته توسط نشر نو عرضه شد و حالا به چاپ سوم رسیده است.

کد خبر 4412904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =