نمایشگاه موضوعی کتاب روز استاندارد برگزار می‌شود

نمایشگاه موضوعی روز جهانی استاندارد هفته آینده در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می‌شود‎.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه روند برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی کتاب، نمایشگاه روز جهانی استاندارد، هفته آینده در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار می‌شود‎.

استاندارد، از اصول  علم و فن آوری است که در پیشرفت صنعت و اقتصاد نقش به‌سزایی دارد. استاندارد قواعد، مقررات و نظام هایی مبتنی بر نتایج علمی، فناوری و تجربه های بشری است که به منظور ایجاد هماهنگی، وحدت رویه، افزایش میزان تفاهم، تسهیل ارتباطات، توسعه صنعت، صرفه جویی در اقتصاد ملی و حفظ سلامت و ایمنی عمومی به کار می‌رود.

اندیشه تشکیل سازمان بین المللی استاندارد در چهاردهم اکتبر سال ۱۹۴۷ در نشست رؤسای مؤسسه های استاندارد بیست و پنج کشور در لندن شکل گرفت. از سال ۱۹۷۰، چهاردهم اکتبر برابر با ۲۲ مهر به نام روز جهانی استاندارد تعیین و نامگذاری شده است.  این سازمان غیر دولتی در ژنو است و به‌دلیل این که استانداردهایش این مؤسسه تبدیل به قوانین می‌شود از بیشتر سازمان‌های غیردولتی قدرتمندتر است.

امروزه نزدیک به ۱۵۷ کشور عضو این سازمان هستند که ایران نیز یکی از آنهاست. مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران وظیفه تدوین استاندارد ملی در بخشهای کشاورزی، صنعت، معدن، ارتباطات، مواد غذایی و … را بر عهده دارد.

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برای اطلاع‌رسانی جزئیات این روز، ۲۲ و ۲۳ مهر نمایشگاهی از منابع موجود خود را در ساعات کاری برپا خواهد کرد.

این نمایشگاه در محل کتابخانه مذکور واقع در خیابان دکتر شریعتی برگزار می‌شود.

کد خبر 4422861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =