فضای امروز دانشگاه ها دیندارتر از اوایل انقلاب است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بی تردید فضای دینی دانشگاه های ما امروز بهتر و دیندارتر از اوایل انقلاب است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در دومین نشست هم اندیشی فرهنگی مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آغوش دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرفتن طرح های فرهنگی و معرفتی و اجرای آن باز است.

وی خطاب به مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با حضور در واحدهای این دانشگاه و باتوجه به اقتضائات محیطی هر منطقه، تمام توان و تلاش خود را به عنوان ناصح و خیرخواه دانشگاه و دانشجویان به کار گیرید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه فرصت و فضای فعلی دانشگاه آزاد اسلامی یک فرصت بی نظیر است، خاطرنشان کرد: سربلندی این دانشگاه، سربلندی تمام نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

رستمی تاکید کرد: بی تردید مقطع کنونی که در آن قرار داریم که همان نظام جمهوری اسلامی است یکی از مهمترین مقاطع به شمار می رود چراکه در این مقطع، آثار و ابعاد نقش آفرینی در هر عرصه ای اثرات بیشتری دارد.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از مقطعی که هم اکنون در آن قرار داریم، گفت: ایشان از این مقطع به عنوان یک پیچ تاریخی یاد می کنند که اگر عبور از این پیچ تاریخی درست اتفاق بیافتد، شاهراه فراخ ایمان، حقیقت به قلوب مومنان ورود خواهد کرد و در غیر این صورت مسیر سختی پیش روی دینداران قرار می گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اهمیت فضای دانشگاه ها در کشور تصریح کرد: فضایی که مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از آن برخوردارند، فضایی بسیار مهم و موثر است. دانشگاه ها با جمع افراد نخبه، اساتید فرهیخته و متفکر، مهمترین جامعه ای هستند که در اختیار روحانیون قرار گرفته است.

رستمی ادامه داد: جامعه دانشگاهی، یک مجموعه فاخر، متفکر و دارای جوانان خوش آتیه و فاضل و اساتید فرهیخته است که همین نشان از اهمیت حضور و فعالیت در این فضا دارد. بنابراین اگر کوتاهی در این مسیر از سمت ما اتفاق افتد، پاسخگویی به آن بسیار سخت تر و اگر توفیقی کسب شود، بسیار ارزشمندتر خواهد بود.

وی گفت: هم اکنون این فرصت مغتنم در اختیار مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها قرار دارد و باید بتوانیم از این فرصت مواجهه با دانشجویان به نحو احسن استفاده کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه در این میان باید متوجه هجمه دشمنان نیز باشیم، تاکید کرد: بی تردید فضای دینی دانشگاه های ما امروز بهتر و دیندارتر از اوایل انقلاب است. از این رو هدف نفوذ دشمنان قرار خواهد گرفت بنابراین باید بتوانیم از این فضایی که در اختیار ما است، استفاده و مطالبات مقام معظم رهبری که مطالباتی بزرگ در این موقع حساس است را محقق کنیم.

رستمی با تاکید بر اینکه دانشگاه محل حل مسائل کشور است، از مسئولان نهاد نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا گفتمان دانشگاه مسئله محور و مشکل گشا را در واحدها ترویج کنند.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان کشور، گفت: ایشان بر حضور جوانان و نخبگان در جامعه، تاکید و بیان کرده اند که نخبگان طرح های خود را ارائه دهند و تمام مدیران به آنها توجه کنند. ما نیز باید بتوانیم در دانشگاه ها از این فرمایشات و رهنمودها استفاده کنیم و وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

کد خبر 4431948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =