ایجاد پنج شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی گفت: برنامه‌ریزی برای ایجاد ۵ شهرک پرورش میگو در سطح ۲۰ هزار هکتار در استان هرمزگان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی اشرف منصوری در نشستی که بدین منظور با حضور معاون سازمان شیلات و مسوولان استان هرمزگان برگزار شد، با بیان این که استان هرمزگان ظرفیت‌های بالایی جهت توسعه آبزی‌پروری از جمله پرورش میگو در حاشیه خلیج فارس را دارد اعلام آمادگی کرد که برای سامان دادن به شهرک‌های پیشنهادی در مناطق حسن لنگی، بندر خمیر، میناب و جاسک، آمادگی کامل داشته و همه ظرفیت‌های شرکت را بکار خواهد گرفت.

وی در ادامه از استاندار هرمزگان و سایر مسئولان جهت تسریع در آماده‌سازی، انجام مطالعات و کمک به زیرساخت‌ها، طلب همکاری و ابراز امیدواری کرد: با هم‌افزایی و مشارکت جدی دستگاه‌ها بتوانیم در آینده بسیار نزدیک شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای توسعه صادرات، ارزآوری و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

در این نشست استاندار هرمزگان، شرکت شهرک‌های کشاورزی را مدل و الگوی مناسب جهت ایجاد شهرک‌های کشاورزی به‌ویژه شیلات و پرورش میگو در استان دانست.

همتی با بیان این که از همه ظرفیت‌های موجود برای کمک به اجرای شهرک‌ها و توسعه کشاورزی استان استفاده خواهیم کرد، از همه دستگاه‌های اجرایی خواست برای تسریع در اجرای فعالیت‌ها و کاهش هزینه‌های تولید، نهایت کمک و مساعدت را داشته باشند.

استاندار هرمزگان توجه به نهاده‌های تولید مورد نیاز شهرک‌ها، مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی و انجام مطالعات را بسیار ضروری دانست و افزود: منابع اعتباری استانی برای اجرای برنامه‌های مذکور اختصاص خواهد یافت.

در این جلسه مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای مشتمل بر سازوکار اجرای پروژه‌ها و تعهدات دستگاه‌های اجرایی اعم از سازمان جهاد کشاورزی، شیلات، شرکت شهرک‌های کشاورزی و استانداری، ظرف مدت یک هفته تهیه و به امضای استاندار هرمزگان، رؤسای سازمان‌های جهاد استان و شیلات و شرکت شهرک‌های کشاورزی برسد.

همچنین شرکت شهرک‌های کشاورزی با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان عهده‌دار انجام مطالعات، طراحی پروژه‌ها، مطالعات زیست‌محیطی، اخذ مجوز دستگاه‌های ذیربط، تشکیل هیات امناء از بین متقاضیان سرمایه‌گذاری و اجرای زیرساخت‌ها شدند.

کد خبر 4445317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =