حفظ اسناد و میراث مکتوب تضمین‌کننده توسعه فرهنگی است

همدان - مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: حفظ اسناد و میراث مکتوب تضمین‌کننده توسعه فرهنگی جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تکلو پیش از ظهر سه شنبه در کارگاه صیانت از اسناد ویژه مسئولان حراست استان همدان ضمن معرفی اهداف و وظایف کتابخانه ملی ایران و به تبع آن مدیریت منطقه غرب کشور به مرکزیت همدان، بر اجرای صحیح قوانین مربوطه و نظارت کامل مسئولین حراست بر روند مطلوب ارزشیابی و انتقال و امحاء اسناد در دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد.

تکلو افزود: مسئولین حراست دستگاه ها باید توجه داشته باشند که این اسناد و مکاتبات بخش بسیار مهمی از میراث مکتوب و معنوی کشور و سند تحولات و تغییرات است که برای اطلاع آیندگان باید نگهداری شود.

وی افزود: آگاه نبودن مسئولین حراست با قوانین مربوطه گاهی صدمات جبران ناپذیری بر جای گذاشته و موجب تعقیب و جزای قانونی و کیفری برای مسببین و از بین رفتن اسناد و مدارک با ارزش می‌شود.

گفتنی است؛ کارگاه صیانت از اسناد ویژه مسئولان حراست استان همدان با حضور و تدریس ابراهیم بابایی رئیس اداره ارزشیابی و امحاء اسناد در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و حضور ۹۵ نفر از مسئولین و کارشناسان حراست ادارات شهرستان همدان برگزار شد.

این کارگاه با هدف آشنایی مسئولین و کارشناسان حراست با مجموعه قوانین و مقررات موجود در حوزه شناسایی، نگهداری، انتقال و امحاء اسناد دارای ارزش تاریخی در دستگاه های اجرایی و حسن نظارت بر روند اجرای این کار با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مدیریت های استانی برگزار شد.

کد خبر 4469475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =