نمایشگاه پژوهش ۲۴ اذر ماه در قزوین برپا می شود

قزوین- مدیر پژوهش دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان از ۲۴ تا ۲۹ آذر ماه در دانشگاه پیام نور برپا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد ابراهیمی روز سه شنبه به مناسبت هفته پژوهش در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در محل دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین اظهار کرد: شورای پژوهش امسال تشکیل شد و با فعال کردن دو کمیته علمی با دبیری دانشگاه امام و کمیته اجرایی با دبیری سازمان برنامه و بودجه برنامه هایی را تدارک دیده است.

ابراهیمی بیان کرد: در کمیته علمی چهار جلسه برگزار شد و نمایندگان نهادها شرکت کردند تا پژوهشگران منتخب را معرفی کنند.

وی اضافه کرد: سهمیه های تعیین شده به صورت متوازن و متعادل بین دانشگاه ها، مراکز علمی، دستگاههای اجرایی تقسیم شد و از دانشگاه های امام خمینی، علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و سایر دانشگاهها یک نفر عضو هیت علمی و یک دانشجو انتخاب شده است.

ابراهیمی بیان کرد: همچنین از حوزه علمیه یک استاد و یک طلبه، از آموزش پرورش یک معلم و یک دانش آموز، سعی شده همه بخشها دیده شود و افراد از میان همه مراکز علمی انتخاب شوند.

وی تصریح کرد: یک قسمت مهم پژوهش ارتباط صنعت و دانشگاه است لذا واحدهای آرندی برای ما در اولویت قرار دارد کعه دراین راستا با دادن فراخوان از مراکز تحقیقاتی و صنعتی استان قرار شد یک نفر پژوهشگر و فناور برتر از بخش صنعت، از مراکز کشاورزی یک نفر و دستگاه های اجرایی یک نفر و مراکز رشد و فنآوری هم یک پژوهشگر برتر انتخاب شود.

مدیرپژوهش دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین اظهارداشت: امسال با کسب سهمیه یک درصد پژوهشگر برتر دنیا، پروفسور اسباب بندی از این دانشگاه به عنوان چهره بین المللی شناخته شد.

وی بیان کرد: حمایت از طرح های فناورانه بسیار مهم است تا به تکنولوژی تبدیل شود که در این راستا ۵ عنوان طرح فناورانه استان با محور پارک علم و فناوری انتخاب شده است.

ابراهیمی گفت: از میان مراکزی که بخش تحقیق و توسعه(آرندی) دارند با نظر کمیته علمی دو واحد منتخب آرندی برگزیده شده و واحدهای تحقیقاتی منتخب با کمک صنعت تعیین شده است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی از ۲۴ تا ۲۹ آذر ماه در محل سالن ورزشی پیام نور برپا می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین بیان کرد: در هفته پژوهش نمایشگاه ویژه تحقیقات و پژوهش استان در بیش از ۵۰ غرفه در دانشگاه پیام نور قزوین برپا خواهد شد و آخرین دستاوردهای پژوهشی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی اضافه کرد: نمایشگاه پژوهشی کشوری هم از سوم تا ششم دی ماه در تهران برگزار خواهد شد که استان قزوین نز در آن شرکت فعال خواهد داشت.

مدیر پژوهش دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین همچنین گفت: برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه امیر رجب پور به عنوان استاد و مدیر ارتباط صنعت و دانشگاه انتخاب شده است.

کد خبر 4475836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =