پرداخت ۲.۲ میلیارد تومان اعتبار برای احداث فضاهای ورزشی در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل ورزش و جوانان لرستان از پرداخت ۲.۲ میلیارد تومان اعتبار برای احداث فضاهای ورزشی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی یاور عزیزپور شامگاه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان در سخنانی با اشاره به جدول شماره ۹ و پیوست شماره یک بودجه، اظهار داشت: در این زمینه ورزش و جوانان لرستان چند ردیف اعتباری دارد.

وی با اشاره به احداث فضاهای ورزشی از طریق اعتبارات پیوست شماره یک بودجه با اولویت شهرستان های کمتر برخوردار از متوسط کشور، عنوان کرد: در این راستا ما پنج درصد از اعتبارات این حوزه را برای استان اخذ کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه سهم استان در این زمینه دو میلیارد و ۸۶۳ میلیون تومان بوده است، ادامه داد: این در حالیست که ما تا کنون چهار میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان توانسته ایم اعتبار مصوب داشته باشیم که از این میزان یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است.

عزیزپور همچنین با اشاره به احداث، تکمیل، تجهیز و راه اندازی تاسیسات امکان ورزشی، بیان داشت: اعتبار این حوزه در اختیار شرکت توسعه اماکن ورزشی کشور است و توزیع استانی ندارد.

وی همچنین به ردیف اعتباری تکمیل پروژه های ورزشی نیمه تمام، گفت: اعتبار این حوزه نیز از سوی شرکت توسعه اختصاص پیدا می کند اما در استان ها توزیع می شود که در این زمینه سکوی تماشاگران دورود را در این زمینه در نظر گرفته ایم که سهم مورد نظر دو میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان بوده که از این میزان دو میلیارد تومان مصوب شده و یک میلیارد تخصیص یافته است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به احداث فضاهای ورزشی نیز، تصریح کرد: سهم مورد نظر استان چهار میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان بوده که از این میزان دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مصوب شده و دو میلیارد ۲۰۸ میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است.

عزیزپور با اشاره به احداث زمین چمن روستایی در استان نیز، عنوان کرد: سهم مورد نظر استان ۸۸۸ میلیون تومان است که از این میزان ۵۶۰ میلیون تومان مصوب شده و ۳۰۰ میلیون تومان نیز تخصیص یافته است و اخیر نیز قول مساعد اختصاص ۶۰۰ میلیون تومان در دیدار نمایندگان مردم پلدختر و سلسله و دلفان در مجلس با وزیر ورزش و جوانان برای استان داده شده است.

وی، بیان داشت: همچنین سهم مورد نظر لرستان در زمینه تجهیز اماکن ورزشی ۲۸۱ میلیون تومان بوده که ۱۶۰ میلیون تومان آن مصوب و تخصیص پیدا کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان سهم مورد نظر لرستان از کمک های فنی و اعتباری به بخش غیر دولتی را یک میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۵۰۰ میلیون تومان مصوب شده است.

کد خبر 4479745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =