شناسایی ۲۰۰۰ انشعاب غیرمجاز در کرمانشاه

کرمانشاه_مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از شناسایی ۲۰۰۰ انشعاب غیرمجاز خبر داد و گفت: انشعابات غیرمجاز ساماندهی می‌شوند.

علیرضا تخت شاهی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آمار هدر رفت آب در استان بسیار بالا است، اظهار داشت: بخش عمده ای از آن را انشعابات غیرمجاز و افزایش ساخت‌و ساز غیرمجاز در کرمانشاه تشکیل می‌دهد.

وی افزود: انشعابات غیرمجاز در شهرک‌های حاشیه ای کرمانشاه مانند شهرک کرناچی رخ می دهد و تاکنون۲۰۰۰ انشعاب غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه در صدد ساماندهی انشعابات غیرمجاز در استان هستیم، گفت: مشوق هایی برای این افراد در نظر گرفته ایم تا شاهد مشارکت هرچه بیشتر مردم در این زمینه باشیم.

وی تصریح کرد: هر زمان شهرداری مجوز ساخت‌وساز را صادر کنند ما مکلف به واگذاری انشعاب هستیم و بر اساس ماده ۸ قانون منع واگذاری خدمات و اراضی فاقد کاربری، وزارت نیرو موظف به ارائه هیچ‌گونه خدمات نیست.

تخت‌شاهی عنوان کرد: به منظور ساماندهی انشعابات غیر مجاز جلسات متعددی با فرماندار تشکیل شده و همچنین ابلاغ قانون جدید مصوبه هیئت دولت نیز جرایم نقدی و کیفیت سنگینی را برای مشترکین انشعاب غیرمجاز در نظر دارد با این حال ما از جنبه تعادل ورود پیدا خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه انشعابات غیر مجاز سرقتی و غیر قانونی استف گفت: در کرمانشاه از سوی دادستانی شعبه خاصی برای رسیدگی به جرایم وزارت نیرو اختصاص داده شده که گامی موثر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: با درنظر گرفتن مشوق درصدد ساماندهی انشعابات غیرمجاز و تبدیل آن به مجاز هستیم و  باید این افراد از مشوق ها استفاده کنند در غیر این صورت مجبور به قطع انشعاب آنان خواهیم بود.

وی بیان کرد: ساماندهی انشعاب غیرمجاز برنامه‌ای هدفمند است و به هیچ عنوان از این مقوله کوتاه نمی آییم وبهتر است مردم پیش از تغییر قیمت انشعابات مراجعه کنند تا از خدمات فعلی بهره‌مند شوند.

کد خبر 4481077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =