۳۳۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور وجود دارد

قزوین- وزیر راه و شهرسازی گفت: سه هزار و ۳۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که اصلاح آن ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی روز جمعه در جلسه ای که در اداره راهداری شهرستان قزوین با حضور جمعی از مسئولان استان قزوین برگزار شد، با اشاره به برفروبی راه های روستایی اظهار کرد: عملیات بازگشایی راه های روستاهایی باید با یک مدل با استانداران هماهنگ شود تا در مناطق دورافتاده با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: ۲۱۷ هزار کیلومتر راه در سراسر کشور وجود دارد که ۱۷۰ هزار کیلومتر آن راه روستایی است که نگهداری آن سنگین و اعتبار زیادی لازم دارد.

اسلامی بیان کرد: در سال جاری اعتبار راه روستایی ۶۰ میلیارد تومان است که با این همه کار و بدهی دو تا سه هزار میلیارد تومانی جوابگوی نیازها نیست.

وی تصریح کرد: در بودجه ۹۸ یک مدل استانی تهیه شده که بودجه توسط استانداران فعال و واگذار شود تا بخش روستایی تقویت شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد معاونت روستایی در شرایط کنونی ممکن نیست چون باید یک معاومت حذف شود تا مورد جدیدی دایر کنیم لذا دنبال تمرکز بخشی در ستاد و اختیار بخشی به استانها هستیم تا تحرک بیشتر شود.

وی ادامه داد: در طرح جامع شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر تغییراتی داده ایم و منتظر ابلاغ به استانها هستیم.

اسلامی یادآور شد: در کشور نه کنترل شهرسازی داریم و نه کنترل ساخت در حالی که اگر طرح جامع داریم باید طبق همان نقشه حرکت کنیم اما متاسفانه با هرج و مرج در ساخت و ساز مواجهیم که باید کنترل شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص راه های استان گفت: بالاترین سرانه آزادراهی در قزوین است و قبول داریم که باید برای بهسازی راههای اصلی استان قزوین نگاه ویژه داشته باشیم.

اسلامی اظهار کرد: سه هزار و ۳۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که اصلاح آن ۶  هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی تصریح کرد:  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام هم در کشور داریم و امیدواریم بتوانیم با تزریق اعتبارات کافی هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تعریض شانه ها می تواند حوادث را کم کند و با تامین منابع لازم است شریانهای اصلی چهاربانده شود.

وی اظهار کرد: پروژه‌های راهسازی در ردیف مهم‌ترین پروژه‌هاست که باید در این زمینه برای تامین سلامتی جان مردم تخصیص اعتبارات به شکل مستمر انجام شود تا بتوانیم سرعت اجرای این پروژه‌ها را به حد قابل قبول و مطلوب برسانیم.

اسلامی بیان کرد: یک سری جاده ها بدلیل تردد بار غیر مجاز مستهلک شده که در راههای منتهی به معادن به دلیل استفاده بیش از حد ظرفیت به راهها آسیب می رسد که امیدواریم با تکنولوژی جدید و بازیافت آسفالت به کیفیت بهتری برسیم.

ساخت جاده الموت به تنکابن تسریع می شود

وی افزود: جاده قزوین، الموت، تنکابن از طرح های مهم است که نیازمند تسریع در عملیات آن هستیم و با حل مشکل محیط زیستی این پروژه و منابع محدود طرحها لازم است سایر طرح ها الویت بندی شود.

اسلامی تصریح کرد: باید دنبال یک ساختار نوین در بخش شبکه ریلی باشیم و با نگاه آینده نگری، بازار و اقتصاد جلو برویم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای راه آهن قزوین به رشت یک تست صحت نصب ریل انجام شده است اما هنوز آماده نیست و در اسفندماه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به ادامه مترو هشتگرد به قزوین نیز افزود: در نظر است قطارهای حومه ای تهران به سایر نقاط ادامه یابد این قطارها ۴۰ درصد ترافیک شهری را کم کرده و در اولویت قرار دارد و امیدواریم در صورت مشارکت بخش خصوصی ادامه مترو به قزوین هم مورد مطالعه قرار گیرد.

کد خبر 4491102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =