ماجرای کمک پرستاری تمام شد

دبیرکل خانه پرستار، از صدور دستور توقف آموزش دوره های کمک پرستاری خبر داد.

محمد شریفی مقدم، در گفتگو با خبرنگار مهر، به طرح کمک پرستاری اشاره کرد و گفت: سرانجام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تصمیم گرفت اجرای این طرح پرحاشیه را متوقف کند، و به دستور وزیر، آموزش تمامی دوره های کمک پرستاری متوقف شد.

وی با اشاره به حاشیه های طرح کمک پرستاری، افزود: ابتدا این طرح در قالب آموزش بهیاری یک ساله کلید خورد و به رغم اعتراضات جامعه پرستاری و دانشجویان پرستاری، این طرح متوقف نشد.

شریفی مقدم با عنوان این مطلب که جریانی در داخل پرستاری به علت ذی نفع بودن از این طرح مانع از توقف آن می شد، ادامه داد: منافع این جریان باعث شده بود نه تنها این طرح متوقف نشود، بلکه بر سرعت و گسترش آن نیز افزوده شود و شاهد برگزاری دوره های آموزشی به شکل های مختلف بودیم.

دبیرکل خانه پرستار، با اشاره به تبلیغات اغوا کننده در طرح کمک پرستاری، تاکید کرد: همین مسئله باعث شد که در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار نفر فراتر از پیش بینی اولیه، در این دوره ها آموزش ببینند.

وی افزود: همین مسئله باعث شد تا معاونت پرستاری وزارت بهداشت، از پیگیری مطالبات اصلی جامعه پرستاری دور بماند و تمام وقت خود را صرف پیگیری این موضوع کند.

شریفی مقدم با اشاره به دستور وزیر برای توقف این طرح، گفت: ایکاش وزیر بهداشت در همان سال ۹۳ که عنوان کردیم طرح کمک پرستاری آسیب زاست، دستور توقف آن را می داد.

دبیرکل خانه پرستار تاکید کرد: هرچند این اقدام دیرهنگام بود و باعث شد آسیب هایی متوجه جامعه پرستاری و دانشجویان پرستاری بشود، اما این اقدام معاونت آموزشی وزارت بهداشت را به فال نیک می گیریم.

کد خبر 4502451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =