ایجاد زیرساخت‌های فرودگاه بین‌المللی شاهرود در اولویت باشد

شاهرود- نماینده شاهرود و میامی در مجلس، بابیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های فرودگاه بین‌المللی شاهرود باید در اولویت باشد، گفت: دستگاه‌های اجرایی برای این امر اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی در نشست بعدازظهر یکشنبه مسائل فرودگاه بین‌المللی شاهرود به میزبانی فرمانداری ویژه این شهرستان ضمن بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی شاهرود و مرز هوایی آن مطالبه‌ای قدیمی بود که با دستور ویژه رئیس‌جمهور همراه شد، تأکید کرد: این انتظار وجود دارد که مقامات استانی و شهرستانی به دنبال عملیاتی شدن این دستور باشند، از سوی دیگر باید گفت بعضاً شنیده می‌شود که آیا این فرودگاه شرایط لازم برای بین‌المللی شدن را دارد یا خیر؛ اگر مقدمات این امر درگذشته مهیا نمی‌شد قطعاً کمیته مرزهای وزارت کشور که چهار بار دراین‌باره تشکیل جلسه داد، این اجازه را نمی‌دادند که شاهرود دارای مرز هوایی باشد.

وی بابیان اینکه اگر شاهرود شرایط فرودگاه بین‌المللی را نمی‌داشت قطعاً اجازه این مرز هوایی نیز در وزارت کشور صادر نمی‌شد، تأکید کرد: جلسات متعددی در شاهرود و تهران با حضور تمام نهادهای ذی‌ربط دراین‌باره برگزار شد که خوشبختانه تمام اعضای ستاد کارگروه مرزهای کشور به این نتیجه رسیدند تا مرز هوایی شاهرود را مصوب کنند و پس از یک سال و نیم که این طرح در پشت درب‌های هیئت دولت قرار داشت، مقرر شد تا این هدیه در سفر رئیس‌جمهور به استان سمنان ابلاغ شود.

عضو خانه ملت بابیان اینکه مصوبه مرز هوایی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ‌شده است، تأکید کرد: روحانی در جمع مردم بیان کرد که از همین فردا وزارت راه موظف است تمام زیرساخت‌های لازم را برای این امر فراهم کند لذا طبیعتاً از فردای آن روز می‌بایست وزیر راه و تمام زیرمجموعه او برای اجرای نیازهای فرودگاه بسیج می‌شدند چرا که دستور رئیس‌جمهور بود. این امر در وزارت راه پیگیری شده و به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شده است پس وظیفه ذاتی مسئولان این است که زیرساخت‌های لازم برای شاهرود مهیا شود.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه فرودگاه بین‌المللی شاهرود نیازمند پشتیبانی در شرکت فرودگاه‌ها و همچنین دستگاه‌های ذی ربط است، تأکید کرد: ظرفیت و وضعیت موجود ما اکنون در شاهرود می‌بایست مد نظر مسئولان اجرایی قرار گیرد، یکی از نیازهای فرودگاه شاهرود تطویل طول باند از سه هزار و ۲۰۰ متر به سه هزار و ۵۰۰ متر است همچنین سالن ترانزیت این فرودگاه که هم اکنون یک هزار و ۷۰۰ مترمربع زیربنا دارد و به سه هزار و ۲۰۰ متر مربع افزایش خواهد یافت لذا از مسئولان می خواهیم که اگر قرار است افزایش ظرفیت و تغییراتی صورت گیرد هم اکنون تا وقتی که پیمانکار در حال کار است، لحاظ شود.

وی افزود: پیش بینی‌های مورد نیاز برای وضع موجود و وضع مطلوب باید در فرودگاه بین‌المللی شاهرود مد نظر قرار گیرد و ما باید ظرف کمترین زمان تجهیزاتی مانند استقرار اداره اطلاعات در فرودگاه را شاهد باشیم تا تمهیدات لازم برای پروازهای باری و مسافربری صورت گیرد.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه استقبال از فرودگاه بین‌المللی شاهرود صورت گرفته چرا که هم اکنون حداقل دو پرواز باری به مقصد این فرودگاه مد نظر است، تأکید کرد: هنوز زیرساخت‌های انجام این پرواز صورت نگرفته و امیدواریم به زودی این امر صورت گیرد.

کد خبر 4511882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =