بازار جدید ماهی‌فروشان بدون استعلام از محیط زیست احداث شده است

بندرعباس - مدیرکل محیط زیست هرمزگان آلودگی فاضلاب ورودی به دریا از بازارماهی فروشان را تاییدکرد و گفت: برای احداث بازار ماهی‌فروشان جدید از محیط زیست نگرفته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب مسیحی تازیانی با اشاره به بوی نامطبوع ناشی از فاضلاب تصریح کرد: این بوی نامطبوع فقط ناشی از فاضلاب نیست بلکه به خاطر گنداب ها و مانداب ها و روان آب های سطحی نیز است.

وی همچنین به نقش موثر شهرداری در مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: شهرداری نه تنها در بخش فاضلاب بلکه در دیگر بخش های مدیریتی باید پررنگ تر باشد.

مدیرکل محیط زیست هرمزگان نیز در توضیح کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس؛ تصریح کرد: برمبنای پایش های محیط زیست تفاوت کیفی بین ورودی فاضلاب خام و خروجی پساب وجود دارد به طوری در حدود صد درصد تغییرات کیفی داشتیم. همچنین طی ۱۱ ماهه اخیر میزان   COD(پارامتر های مهم سنجش آلودگی فاضلاب ها)  پساب  از بیش ۲۰۰ میلی گرم در لیتر در شهریور ماه امسال به ۹۵ میلی گرم در لیتر رسیده است و در مقطع زمانی دو ماهه به حد استاندارد هم رسیده است .

حبیب مسیحی افزود: در دی ماه و بهمن ماه امسال نیز میزان COD به ۱۳۰ و BOD  به ۸۰ میلی گرم در لیتر رسیده که انحراف کمی از استانداردهای داشته است. اما به طور کلی از مهرماه روند کاهشی این پارامترها را داشتیم که این  را به فال نیک می گیریم و امید داریم روند کاهشی مداوم و پیوسته داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در بخش نظارت کیفی پساب تولیدی  ۵۲ فاکتور وجود دارد که شش فاکتور به عنوان فاکتور اصلی برای سنجش بهداشتی پساب در اولویت قرار می گیرد و مابقی فاکتورها برمبنای نوع کاربری در نظر گرفته می شود.

کد خبر 4532838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =