استان ایلام بعد از انقلاب صاحب فرودگاه شد

ایلام - استان ایلام قبل از انقلاب از بسیاری از امکانات نظیر فرودگاه بی بهره بود که به واسطه پیروزی انقلاب اسلامی این استان صاحب فرودگاه شد.

 مدیرکل فرودگاه  شهدای ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در استان احداث فرودگاه شهدای ایلام بوده که در اولین سفر مقام معظم رهبری دستور احداث آن اعلام شد و در سال ۷۵ فرودگاه شهدای ایلام به بهره برداری رسید.

علی متانت افزود: در زمان بهره برداری فرودگاه کار خود را از هفته ای ۴ پرواز نشست و برخواست و هواپیماهای متوسط ۵۰ نفره شروع کرد که در هفته ای ۲۰۰ مسافر جابجا، در ماه ۸۰۰ مسافر و در سال  ۹ هزار و ۶۰۰ مسافر از این فرودگاه جابجا شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون در  این فرودگاه در هفته بین ۶۵ تا ۷۰ پرواز و در سال به دو هزار و ۷۰۰ پرواز نشست و برخواست انجام می گیرد.

مدیرکل فرودگاه  شهدای ایلام افزود: همچنین آمار جابجایی مسافر از ۹ هزار و ۶۰۰ مسافر در سال ۷۵ به بیش از ۲۰۰ هزار مسافر در سال رسیده است.

ترسیم افق ۲۰ ساله فرودگاه شهدای ایلام

متانت عنوان کرد: دو هدف بحث ایمنی و امنیت و همچنین خدمات رفاهی به مسافران سرحوله کار در فرودگاه شهدای ایلام قرار دارد.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در خصوص فرودگاه شهدای ایلام انجام شده، ترسیم افق ۲۰ ساله فرودگاه شهدای ایلام را  است یعنی اینکه برای ۲۰ سال آینده فرودگاه ایلام باید چه زیرساختی داشته باشد.

وی تصریح کرد: زیرساخت های لازم برای فرودگاه ایلام چه در حوزه سطوح پروازی، حوزه پارکینگ ها، ترمینال ها و نیز خدمات رفاهی به مسافر برای ۲۰ سال آینده پیش بینی شده است.

وی افزود: در ۲۰ سال آینده پیش بینی می شود که بیش از یک میلیون مسافر سالانه از فرودگاه شهدای ایلام قابلیت جابجایی شدن داشته باشد و این زیرساخت ها برای یک میلیون مسافر در سال پیش بینی و انجام خواهیم داد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام افزود: از دلایل اصلی تاخیر در پروازها می توان به ترافیک فرودگاهی مبدا و شرایط آب و هوایی اشاره کرد.

متانت افزود: از مسائل مهم پروازهای ایلام شرایط جوی است، با توجه به موقعیت جغرافیایی که استان در رشته کو ه های زاگرس قرار گرفته بیشترین پدیده های جوی از لحاظ هواشناسی در استان و در فرودگاه داریم.

افزایش پروازهای فرودگاه ایلام

وی عنوان کرد: در سال ۹۵ در فرودگاه ایلام دو هزار و ۳۸۴ پرواز، سال ۹۶ نیز دو هزار و ۴۳۰ پرواز و همچنین در سال ۹۷ تاکنون حدود دو هزار و ۲۰۰ پرواز انجام شده است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام افزود: طبق برنامه های قبلی تا پایان سال میزان پروازهای فرودگاه به حدود دو هزار و ۷۰۰ پرواز می رسد که در تاریخ ایلام  این تعداد پروازها بی سابقه بوده است.

وی عنوان کرد: در سال های آینده پروژه ترمینال فرودگاه شهدای ایلام تکمیل خوهد شد که باعث متحول شدن فرودگاه ایلام می شود.

کد خبر 4537720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =