حسینی:البرز شرقی استخوان لای‌زخم/مطالبه‌گری شاهرودی‌ها از نماینده

شاهرود - نشست امروز نماینده، فرماندار و امام‌جمعه شاهرود با مؤثران دارای حواشی بود که اظهارنظر حسینی شاهرودی درباره آخرین وضعیت البرز شرقی، معدن بوکسیت و اداره کل راه و ترابری را در پی‌داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده شاهرود و میامی در مجلس، امام‌جمعه و فرماندار شاهرود در نشستی هم‌زمان با بعدازظهر یکشنبه در مقابل مؤثران و برخی رسانه‌ها قرار گرفتند تا درباره شائبه‌های وسیعی که این روزها در شرق استان سمنان مطرح می‌شود، سخن بگویند، شائبه‌هایی از انتقال اداره کل ۷۰ ساله راه و ترابری استان سمنان از شاهرود به مرکز استان تا آخرین پیگیری‌ها درزمینهٔ البرز شرقی و معدن بوکسیت شاهوار و تخریب‌های آن‌که باعث شد جلسه‌ای که قرار بود دو ساعت به طول بینجامد قریب به پنج ساعت طول بکشد.

این نشست اما مانند سایر نشست‌هایی ازاین‌دست بی حاشیه هم نبود، بیان نظرات غالباً بی‌پرده برخی مؤثران شاهرود درباره اتفاقات رخ‌داده در این ماه‌های اخیر همه حاکی از آن بود که این نشست، به جلسه‌ای پرحاشیه بدل خواهد شد. نشستی که در آن هشت نفر به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و نماینده، فرماندار و امام‌جمعه شاهرود نیز صحبت‌هایشان را ارائه کردند.

بوکسیت می‌توانست قانونی تعطیل شود

در بخشی از این نشست اما حسینی شاهرودی درباره شرکت البرز شرقی بابیان اینکه این مجموعه برای من مانند استخوان‌لای‌زخم است، گفت: با وزیر کار و اقتصاد مذاکراتی صورت دادیم که این نهاد را از ورشکستگی نجات دهیم لذا با واگذاری به شهرداری این واحد هم برای شهرمان حفظ شد و شهرداری از آن منتفع شد.

حسینی شاهرودی همچنین درباره معدن بوکسیت شاهوار نیز گفت: یک سال و نیم پیش موضوع تخلفات و تخریب‌های این معدن بررسی شد اما یک‌باره مصاحبه‌ها و ورود بی‌موقع خبرنگاران باعث بروز برخی تجمعات شد که این امر شورای تأمین را وارد موضوع کرد و ما پشتوانه‌مان را برای مذاکرات در راستای تعطیلی این معدن از دست دادیم که اگر این اتفاق رخ نمی‌داد قطعاً معدن تعطیل‌شده بود.

محمد کرم محمدی فرماندار شاهرود نیز به‌عنوان میزبان این نشست در سخنانی کوتاه ضمن اشاره به انسجام بین مردم و مسئولان در شاهرود، گفت: مردم همواره نقش نظارتی بر اعمال و رفتار مسئولان داشته‌اند و آنچه امروز شاهرود باید به آن افتخار کند حضور به‌موقع و پرشور مردم و صحنه‌های مختلفی مانند انتخابات، استقبال از رئیس‌جمهور و راهپیمایی ۲۲ بهمن است که فردا قطعاً پرشورتر از سابق برگزار خواهد شد.

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان به شرق استان سمنان

محمدی با بیان اینکه در سفر رئیس‌جمهور به شاهرود شاهد دو نعمت بزرگ بودیم، افزود: نخست حضور پرشور مردم در برنامه استقبال که دارای برکات زیادی برای نظام اسلامی بود و دوم برکات معنوی که تصویب ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای شرق استان سمنان در زمره برکات مادی این سفر محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر همدلی در بین مردم و مسئولان در شاهرود ادامه پیدا کند قطعاً به نتایج بسیار بهتری دست خواهیم یافت چراکه مردم صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند و بیشترین نقش را در انقلاب دارند.

در ادامه برخی مؤثران شهرستان شاهرود نیز نقطه نظرات خود را بیان کردند، حلاجی مسئول کمیته پیگیری معدن بوکسیت شاهوار شاهرود بابیان اینکه این معدن روزانه سه هزار تن خاک ارزشمند این خطه را نابود می‌کند، گفت: از مسئولان انتظار داریم تا در راستای تعطیلی معدن بوکسیت که شاهوار، این نماد ایستادگی مردم شهرستان شاهرود از آن متضرر می‌شود، اقدام کنند.

نوعی از بازاریان شاهرود نیز بابیان اینکه انتقال اداره کل راه و ترابری استان سمنان از شاهرود به سمنان اقدامی نیست که مردم آن را بپسندند، تأکید کرد: انتظار ما این است که مسئولان درباره این امر پاسخ دهند چراکه ما هنوز درباره آن قانع نشده‌ایم.

وی افزود: یکی دیگر از مطالبات ما از نماینده شاهرود و میامی، ارتباط با وی است، شخص بنده در یک روز ۱۷ بار برای دیدار با نماینده به دفتر  وی مراجعه کردم اما هیچ بار موفق نشدم تا وی را ببینم و با او صحبت کنم و از سوی دیگر به نظر می رسد نماینده شاهرود و میامی باید وقتی را برای موثران شهرستان اختصاص دهد تا درباره موارد پیش آمده با آن‌ها گفتگو کند.

فرودگاه بین المللی را ببینید

عباسعلی غلامی از موثران شهرستان شاهرود نیز در سخنانی خواستار حمایت از نماینده شاهرود و میامی شد و گفت: برخی هنوز تکلیف اداره کل راه و ترابری مشخص نشده سخن از تفکیک و دو شقه شدن آن می‌زنند اما این اظهار نظرها تا روشن نشدن موضوع غیرکارشناسی است.

وی افزود: از سوی دیگر ما نمی‌دانیم چرا برخی رسانه‌های شهرستان درباره اداره کل راه و ترابری سکوت کرده‌اند، از سوی دیگر اقدام بزرگی در شاهرود روی داد و آن هم ارتقاء فرودگاه این شهر به سطح بین‌المللی بود که به این امر نیز آن طور باید و شاید پرداخته نشد.

یکی از کارکنان اداره کل راه و ترابری شاهرود نیز با بیان اینکه ما کارکنان این مجموعه هم حتی نمی‌دانیم قرار است چه اتفاقی در مجموعه‌مان رخ دهد و چرا مسئولان درباره آن ساکت هستند، گفت: با رفتن اداره کل از شاهرود بسیاری بیکار می‌شوند و همچنین پیمانکاران شاهرود دستشان را خالی خواهند دید.

این نشست که نزدیک به پنج ساعت طول کشید در نهایت با پاسخ‌های حسینی شاهرودی درباره اداره کل راه و ترابری و دیگر موضوعات مطرح شده به پایان رسید.

کد خبر 4538789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =