شهرداری باید نگاه اجتماعی‌تر به شهر داشته باشد

اعضای شورا با پیشنهاد اختصاص ۳.۵ درصد از اعتبارات نقدی تملک دارایی سرمایه ای زیر مجموعه های شهرداری موافقت نکردند.

به گزارش خبرنگار مهر، الهام فخاری عضو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهادی را برای الحاق به تبصره ۱۵ بودجه شهرداری برای سال آینده داشت.

پیشنهاد فخاری که به امضای حجت نظری و حسینی میلانی دیگر اعضا رسیده بود، این بود که سه و نیم درصد از اعتبارات نقدی تملک دارایی سرمایه‌ای معاونت‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری (به استثنا اعتبارات هزینه‌ای، حقوق و مزایا و کمک‌ها و اعتبارات تملک دارایی‌های مالی) را در چارچوب وظایف هر یک از واحدهای مذکور، در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری مرتبط از طریق فوق هزینه کند.

فخاری در توضیح این پیشنهاد گفت: اختصاص این سه و نیم درصد برای اجتماعی‌تر شدن اداره شهر در حوزه‌های مختلف ضروری است. با توجه به کاهش قابل توجه و تأسف بار بودجه حوزه فرهنگی و اجتماعی امیدوارم همکاران با این پیشنهاد موافقت کنند.

وی به اعضای شورا یادآوری کرد: توجه همکاران را به برنامه‌ای که سال قبل موقع رقابت انتخاباتی داشتند جلب می‌کنم. در بند بند و حوزه به حوزه به رویکرد اجتماعی - فرهنگی تاکید شده بود؛ رویکرد فرهنگی اجتماعی به خدمات شهری، محیط زیست، رویکرد اجتماعی به حمل و نقل و ترافیک.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با توجه به رویکرد انسان محور انجام این کار الزامی است نه اینکه به بخشی‌نگری و بعضی از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری توسط معاونت فرهنگی اجتماعی محدود شود. لازم است همه ساختار شهرداری نگاه اجتماعی‌تر به شهر داشته باشد.

این پیشنهاد با ۱۰ موافق و ۱۰ مخالف رأی نیاورد.

کد خبر 4558145

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =