محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در جمع مدیران سینماهای حوزه هنری در استان‌ها عنوان کرد که مردم به سینماهای حوزه هنری اعتماد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در جمع مدیران سینماهای حوزه هنری در استان‌ها درباره عملکرد بخش‌های سینمایی حوزه هنری گفت: سال ۹۷ سال پر جنب و جوشی برای دوستان سینمایی بوده و انگیزه‌های قوی‌ای را در این حیطه به نمایش گذاشته است. سازمان سینمای حوزه هنری و مجموعه بهمن سبز فرصت خیلی مناسبی را برای حوزه هنری و گفتمان انقلاب اسلامی ایجاد کرده و دستاوردهای انقلابی را جامه عمل پوشانده‌اند. این در حالی است که در گذشته‌های دور از ظرفیت‌ها و دستاوردهای سینماها و سینماگران‌مان غافل بوده‌ایم و بخش سینمایی حوزه هنری کمترین تاثیر را در سینماهای کشور و نمایش فیلم‌ها داشته است.

وی افزود: خوشبختانه، از زمانی که تصمیم بر اداره سینماها توسط موسسه بهمن سبز گرفته شد، شاهد شرایط جدیدی در این عرصه هستیم. این در حالی است که حوزه هنری در بخش‌های گوناگون سینمایی کشور به ویژه در عرصه نمایش صاحب رای و قدرت است و از این مهم‌تر، اعتمادی است که مردم به مجموعه سینمایی حوزه هنری پیدا کرده‌اند که با وجود تبلیغات منفی عده‌ای خاص علیه سینماهای حوزه هنری در فروش فیلم‌ها شاهد درصد بالای نسبت مخاطبان و مشتریان‌مان به نسبت سینماهای‌مان هستیم.

مومنی شریف بیان کرد: با اینکه سینماهای ما در برخی شهرها، نیاز به بازسازی و نوسازی دارند، مخاطب سالن‌های ما در سال جاری ۸ درصد بیشتر از سینماهای دیگر بوده و سهم ۲۰ درصدی از فعالیت سالن‌ها و سهم ۲۸ درصدی از مخاطبان را به خود اختصاص داده‌ایم و پیش بینی می‌شود در سال‌های آینده این رقم با رشد بیشتر همراه شود و به رشد ۴۰ درصدی از فروش سینمای کشور و تعلق آن به حوزه هنری در سال جدید امیدواریم.

وی ضمن تاکید بر تلاش‌های مسئولان سینمایی در موفقیت سینماهای حوزه هنری عنوان کرد: بخشی از این موفقیت به علت برخوردهای خوب و نحوه مواجهه با مسئولان و کارکنان سینمایی حوزه با مخاطبان بوده که منجر به اعتماد مردم شده است؛ به هر حال سینمای ایران به شان و اعتقاد مخاطب احترام بگذارد و ما قادر هستیم این اصول را به سینما بیاوریم.

رییس حوزه هنری اظهار کرد: شعار سازمان سینمایی حوزه هنری و مجموعه بهمن سبز، سینمای خانواده است بنابراین آثار ما باید مناسب خانواده‌ها و به صیانت و حفظ شان آن تاکید داشته باشد. خوشبختانه، در سال‌های اخیر با وجود مشکلات اقتصادی کشور، مجموعه بهمن سبز در بازسازی سینماها و افزودن صندلی‌ها موفق بوده است، تاکنون ۲۳ سینما در حوزه هنری نیز بازسازی‌ شده و ۱۰ سینما بر این مجموعه افزوده‌ شده است. در حال حاضر ۱۱ هزار صندلی به سینماهای ما افزوده‌شده است و بیشتر هم خواهد شد که نشان می‌دهد با وجود مشکلات اقتصادی که همه کشور و صنعت سینمای کشور را درگیر کرده است، نمی‌توان همه مشکلات را وابسته به مشکلات اقتصادی دانست بلکه بهبود وضعیت به نیروهای انگیزه‌دار و معتقد به اهداف و وظایف نیز بستگی دارد. اگر تحریم‌های اقتصادی نبود ما به پیشرفتی نمی‌رسیدیم چراکه گاهی تنگناها و کمبودها به بروز استعدادها کمک و فکر را به کشف راه‌های فراتر از آنچه که وجود دارد، راهنمایی می‌کند.

در این گردهمایی محمد حمزه‌زاده رییس سازمان سینمایی حوزه هنری و مسئولان سینمایی حوزه هنری و بهمن سبز و مدیران سینماهای حوزه هنری در استان‌ها حضور داشتند.

کد خبر 4565061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =