موافقت بانک مرکزی با انتشار اوراق مشارکت متروی کرج

کرج - شهردار کرج از موافقت اولیه بانک مرکزی با انتشار اوراق مشارکت پروژه متروی کرج خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر کمالی زاده صبح چهارشنبه در آئین توسعه فاز اول حمل‌ونقل عمومی شهر کرج، با اشاره به اهمیت کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهرها، اظهار کرد: دولت طی سال‌های گذشته به حوزه حمل‌ونقل عمومی یارانه اختصاص می‌داد، اما از سال ۸۹ این یارانه قطع و دیگر اتوبوسی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اضافه نشد.

وی اضافه کرد: پس از قطع سهمیه دولتی برای کمک به خرید اتوبوس‌های جدید، تعداد اتوبوس‌های فعال کرج از هزار دستگاه در سال ۸۹ به ۴۰۰ دستگاه در سال‌های اخیر رسید.

۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی کرج اضافه شد

شهردار کرج بابیان اینکه شهرداری کرج برای خرید اتوبوس‌های جدید با چند شرکت مذاکراتی داشت، گفت: با حمایت شورای شهر و تخصیص اعتبارات لازم تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی با محوریت خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد شد.

به گفته کمالی زاده در فاز نخست تعداد ۳۰ دستگاه اتوبوس به ارزش ۴۵ میلیارد تومان به سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر افزوده‌شده که در خطوط اصلی و پرتردد شهر استفاده خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه کرج به هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز دارد، گفت: کرج با استانداردهای لازم حوزه حمل‌ونقل عمومی فاصله زیادی دارد همه تلاش می‌کنیم که این فاصله کمتر شود.

شهردار کرج با تأکید بر اهمیت توسعه اتوبوس‌رانی، گفت: پروژه قطار شهری کرج نیز در خط دو فعال بوده و مجوز انتشار ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشترک از سوی شورای شهر به شهرداری داده است.

کمالی زاده اضافه کرد: روز گذشته بانک مرکزی با انتشار ۲۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت قطار شهری کرج موافقت اولیه خود را اعلام کرده است.

۷۰ میلیارد اعتبار دولتی به متروی کرج اختصاص یافت

وی تأکید کرد: پس از تعطیلات نوروز این حجم نقدینگی به پروژه تزریق و عملیات اجرایی باقوت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد و می‌توانیم شش و نیم کیلومتر از خط دو این پروژه را تا دو سال آینده بهره‌برداری کنیم.

شهردار کرج در بخش دیگری به اعتبار مصوب سفر ریاست جمهوری برای پروژه قطار شهری کرج، گفت: کل اعتبار مصوب شده ۱۸۶ میلیارد تومان بود که با پیگیری‌های استانداری ۷۰ میلیارد تومان تخصیص داده‌شده است امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن جذب شود.

کمالی زاده به لایحه‌ای که روز گذشته در شورای شهر تصویب‌شده اشاره کرد و گفت: طبق این مصوبه ۱۵ رام قطار به پروژه قطار شهری کرج اختصاص خواهد یافت که پس از تائید شورای عالی فنی کشور عملیاتی خواهد شد.

وی به برنامه‌های شهرداری کرج در حوزه توسعه حمل‌ونقل عمومی نیز اشاره کرد و گفت: با ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق صکوک (اوراق بهادار) که مجوز آن را از شورای شهر کرج دریافت کرده‌ایم ۳۰ دستگاه اتوبوسی که خریداری‌شده به ۲۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت.

به گفته شهردار کرج اتوبوس‌های خریداری‌شده از بالاترین فنّاوری روز بهره‌مند هستند.

کد خبر 4567020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =