غربالگری شنوایی و کاشت حلزون کودکان ایلامی به همت خیرین

مدیرعامل بنیاد بخشش با اشاره به حضور تیم فوق تخصصی بنیاد خیریه بخشش در استان ایلام گفت: این تیم در مرحله اول غربالگری بیماری‌های گوش، حلق و بینی و کاشت حلزون را تحت پوشش خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اجل لوئیان، در ارتباط با حضور تیم فوق تخصصی بنیاد خیریه بخشش در استان ایلام، اظهارداشت: با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های به‌عمل آمده بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفا (بخشش) و دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تیم فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی این بنیاد به سرپرستی رئیس مرکز کاشت حلزونی خوزستان طی دو روز در استان ایلام به امور درمانی و تشخیصی بیماران ناشنوای استان پرداختند.

وی افزود: تیم فوق تخصصی یاد شده در مرحله اول غربالگری بیماری‌های گوش، حلق و بینی و کاشت حلزون را تحت پوشش خود قرار داد.

مدیرعامل بنیاد بخشش ادامه داد: خدمات این مؤسسه در دو بخش شامل ارائه خدمات به گروه سنی تا زیر سه سالگی و گروه سنی ۳ تا ۱۰ سالگی و حتی بالاتر بود.

کریم همتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز در این رابطه گفت، در گروه سنی تا ۳ سالگی، تمام هزینه تمامی خدمات توسط دولت و بنیاد خیریه بخشش و بهزیستی پرداخت می‌شود و در گروه سنی ۳ تا ۱۰ سال نیز هزینه عمل‌های جراحی کاشت حلزون برای افراد ناشنوا حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خواهد بود که برای این افراد در نظر داریم با وزیر بهداشت و درمان محترم وزارت بهداشت رایزنی کنیم تا استان ایلام در ردیف استان‌های خاص قرار گرفته و این اعمال جراحی نیز با هزینه ۶ میلیون تومانی انجام شود.

وی افزود: امیدواریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایلام و سازمان بهزیستی و بنیاد بخشش، یک مرکز بازتوانی و نیز شعبه بنیاد خیریه بخشش در استان ایلام افتتاح و استقرار یافته تا حتی الامکان از عزیمت بیماران استان به سایر نقاط کشور جلوگیری شود.

نادر صاکی رئیس مرکز کاشت حلزونی خوزستان و جراح کاشت حلزونی نیز اظهار داشت: در این حضور جهادی قریب به ۳۰۰ بیمار مورد معاینه و شنوایی سنجی قرار گرفتند که از این تعداد ۵ نفر برای کاشت حلزون شنوایی کاندیدا شده و ۱۵ نفر نیز نیازمند کمک هزینه پس از کاشت و قطعات شدند که به بنیاد بخشش معرفی شدند که تحت حمایت قرار خواهند گرفت.

کد خبر 4570084

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =