مردم مخالف رفتارهای مخرب در جشن های آیینی هستند

سخنگوی نیروی انتظامی از همکاری مردم به پاس قانونمندی برای رسیدن به نشاط بهاری در شب چهارشنبه آخر سال و کاهش ۵۰ تا ۷۵ درصدی آسیب‌های ناشی از آن نسبت به سال گذشته، قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار احمد نوریان، گفت: یکی از تلاش‌های سربازان میهن اسلامی در لباس نیروی انتظامی، کاهش تخلفات، آسیب‌ها، ناهنجاری‌ها و تلفات انسانی در هر موقعیت زمانی است.

وی افزود: دیدگان منصف به خصوص در یک ماه گذشته، شاهد پیگیری‌های نیروی انتظامی در رابطه با مبارزه حداکثری با قاچاق مواد محترقه و برخورد با مخلان نظم و امنیت و تلاش مقتدرانه برای برقراری امنیت شهروندان به موازات احترام به آئین‌ها و رسوم در خصوص شب چهارشنبه آخر سال بوده است.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی در تکمیل تلاش‌های سلبی و بازدارنده‌ای که قانون برای آن تکلیف کرده، اقدامات اجتماعی و فرهنگی متنوعی در راستای کاهش رفتارهای پرخطر در چهارشنبه آخر سال دنبال و عملیاتی کرده است.

وی با اشاره به تولید چندین فیلم، موشن گرافیک، تراکت و بروشورهای آموزشی با همکاری سایر سازمان‌ها برای کاهش خسارات چهارشنبه آخر سال خاطر نشان کرد: با چنین اقداماتی، رعایت قانون بیشتر از پیش مد نظر قرار گرفت که نتیجه اش همکاری و همراهی مردم شریف ایران اسلامی با خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی و در نتیجه رقم خوردن توسعه و ارتقا امنیت در این زمینه و کاهش چشمگیر آسیب‌ها و تخلفات بود.

سخنگوی ناجا یادآور شد: در سال‌های اخیر بلوغ فرهنگی و اجتماعی مردم قانونمند ایران اسلامی به کاهش چشمگیر خسارات، لطمات جانی و مالی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال منتج شده و این امر بیانگر افزایش همدلی و همراهی صمیمانه تمامی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با نیروی انتظامی و توجه به آموزش‌های ارائه شده از سوی ناجا، سازمان‌های همکار و رسانه‌ها بوده است.

وی افزود: بر اساس گزارشات واصله از رده‌های انتظامی و مراکز درمانی، شب چهارشنبه آخر سال، (شب گذشته) با کمترین حوادث و اتفاقات تلخ و کاهش قابل ملاحظه رفتارهای پرخطر، نسبت به سال‌های گذشته سپری و به رغم تلاش بی وقفه دشمنان برای برهم زدن نظم و انضباط عمومی در این شب، مردم بزرگ ایران اسلامی به ویژه جوانان ثابت کردند با هرگونه خشونت و رفتارهای مخرب در برگزاری جشن‌های آئینی مخالف هستند.

سردار نوریان با اشاره به تلاش مؤثر ناجا در حوزه‌های سلبی و ایجابی، ضمن یادآوری ضرورت توسعه نشاط در جامعه به شعار نوروزی پلیس با عنوان «نشاط بهاری؛ نظم و قانون مداری» بر تداوم تعامل و همکاری مردم با پلیس از طریق رعایت نظم و قانون و پایبندی به ارزش‌ها برای تأمین هرچه بیشتر سلامت و امنیت جامعه اسلامی تأکید کرد و گفت: از خانواده صبور، بردبار و بزرگ نیروی انتظامی و تلاش‌های مؤثر و پیشگیرانه دیگر دستگاه‌های متولی همچون وزارت بهداشت، اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی و دستگاه‌های فرهنگی دیگر به ویژه نقش مؤثر صدا و سیما در فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی که به شکلی دغدغه مند نسبت به انجام امور آموزشی و آگاهی بخش اقدام و در تأمین نظم امنیت با پلیس همراهی نمودند، قدردانی می‌کنم.

کد خبر 4572818

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =