۲۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۴:۳۳

با توجه به وقوع سیل؛

برنامه زمانی جدید آزمون های کشوری سال ۹۸ اعلام شد

برنامه زمانی جدید آزمون های کشوری سال ۹۸ اعلام شد

جدول جدید برنامه زمانی آزمون های کشوری در سال ۹۸ اعلام شد. آزمون کارشناسی ارشد در خردادماه و کنکور سراسری در تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو زمان سه آزمون کشوری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸، آزمون دکتری تخصصی گروه پزشکی و آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی تغییر کرد.

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ در خرداد ماه

ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۸ و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ کد رشته امتحانی برای تمامی دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در دو بازه زمانی ۱۶ تا ۲۵ آذر ۹۷ و همچنین ۲۸ بهمن تا اول اسفند ۹۷ انجام شد.

در مجموع تعداد ۶۱۴ هزار و ۶۵۳ نفر برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۸ و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور ثبت نام کردند.

بر اساس مصوبه جدید شورای سنجش و پذیرش دانشجو و به دلیل وقوع سیل در برخی مناطق کشور، زمان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۸ و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور از روزهای پنجشنبه ۵ و جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ به پنجشنبه ۲۳ و جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ موکول شد.

برگزاری کنکور سراسری ۹۸ در تیرماه

ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ برای پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز در دو بازه زمانی انجام شد.

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ در مرحله اول در روزهای ۲۴ بهمن تا ۶ اسفند و سپس در مهلت مجدد در روزهای ۱۹ تا ۲۲ اسفند ۹۷ انجام شد.

در مجموع با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در فرصت اول و فرصت مجدد ثبت نام، تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای کنکور ۹۸ ثبت نام کرده‌اند.

آزمون سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود و کارت ورود به جلسه از ۱۰ تا ۱۲ تیرماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

آزمون تاریخ ثبت نام تاریخ برگزاری
کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ ۱۶ تا ۲۵ آذرماه ۹۷ پنجشنبه ۲۳ و جمعه ۲۴ خرداد ۹۸
کنکور سراسری سال ۹۸ ۲۴ بهمن تا ۲ اسفند ۹۷ پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸
کاردانی به کارشناسی سال ۹۸ ۱۰ تا ۱۶ اردیبهشت ۹۸ آزمون فقط برای رشته‌های با آزمون جمعه ۱۱ مرداد ۹۸
کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۸ ۲۲ تا ۲۸ اردیبهشت ۹۸ آزمون فقط برای رشته‌های با آزمون جمعه ۱۱ مرداد ۹۸
آزمون‌های گروه علوم پزشکی
آزمون تاریخ برگزاری
آزمون زبان انگلیسی عمومی (MHLE) وزارت بهداشت ۱۲ اردیبهشت ۹۸

دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸

٣٠ و ٣١ خرداد ۹۸
کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۹۸ ٢٧ و ٢٨ تیر ۹۸

آزمون‌های مرتبط با کاردانی‌ها تنها در بخش رشته‌های با آزمون برگزار می‌شود. هر دو آزمون کاردانی به کارشناسی و کاردانی نظام جدید در ۱۱ مرداد برگزار خواهد شد.

تغییر زمان آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری گروه علوم پزشکی

همچنین بر اساس مصوبه مدیران معاونت آموزشی وزارت بهداشت و شورای سنجش و پذیرش دانشجو به دلیل وقوع سیل در برخی مناطق کشور زمان برگزاری سه آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی و آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهش محور گروه علوم پزشکی سال ۹۸ نیز تغییر کرد.

دوره پنجاه و دوم آزمون زبان انگلیسی عمومی (MHLE) وزارت بهداشت از تاریخ ٢٩ فروردین به تاریخ ١٢ اردیبهشت ۹۸ تغییر یافت.

همچنین آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از تاریخ ١٢ و ١٣ اردیبهشت به تاریخ‌های ٣٠ و ٣١ خرداد تغییر یافت.

بر اساس این مصوب آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ٩٨ نیز از تاریخ ٣٠ و ٣١ خرداد به تاریخ‌های ٢٧ و ٢٨ تیر تغییر یافته است.

کد خبر 4590542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha