منابع مالی اداره شهرها حتماً باید سالم باشد

زنجان-شهردار تهران تاکید کرد: باید مشخص کنیم که شهرمان را با چه منابعی و از چه محلی اداره می کنیم و این منابع حتماً باید سالم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیروز حناچی شامگاه چهارشنبه در حاشیه نخستین همایش ملی کیفیت در فضاهای معماری و شهری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تخلفات کمیسیون ماده ۱۰۰ است که منبعی برای درآمدزایی شهرداری شده و موجب کاهش کیفیت ساختمان‌ها می‌شود، افزود: باید مشخص شود که شهرهایمان را به چه منابعی از چه محلی اداره می‌کنیم و این منابع حتماً باید سالم باشد.

شهردار تهران با بیان اینکه در حال حاضر دو لایجه در مجلس داریم که یکی از آنها لایحه ارزش افزوده و دیگری منابع پایدار است، ادامه داد: با تصویب آنها شهرداری‌ها با هزینه‌های جاری نگران حقوق نخواهند بود و در تلاش هستیم این اتفاق بیفتد.

همکاری دانشگاه‌ها و شهرداری‌ها باعث اداره علمی شهر می‌شود

همچنین معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: همکاری دانشگاه‌ها و شهرداری‌ها باعث اداره علمی و بهتر شدن کیفیت خدمات در شهر می‌شود.

فرزانه صادق مالواجرد با بیان اینکه آموزش‌های معماری و شهرسازی در دانشگاه‌ها باید با مدیریت شهری پیوند بخورد تا به اجرا نزدیک شود، افزود: برگزاری نشست‌های مشترک بین شهرداری‌ها و دانشگاه‌ها باعث ارتقا کیفیت در معماری شهری می‌شود و حساسیت دانشجویان نسبت به محیط پیرامون را بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه انتقال یافته‌های علمی در حوزه شهری به مجموعه‌های شهرداری باید سرعت بگیرد، افزود: در شهر زنجان بستر و فضای مناسب برای انتقال نظرات در معماری شهری وجود دارد که برآیند آن کیفیت معماری مناسب برای شهر زنجان است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: دانشجویان باید حساسیت خود نسبت به ساخت و ساز را به مدیریت شهری منتقل کنند.

صادق مالواجرد با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در زمینه افزایش تعامل بین دانشگاه و مدیریت شهری داشته باشند گفت: اطلاع رسانی رسانه‌ها می‌تواند اثرگذار باشد و دیده بانی خود دانشجویان نیز در ارتقا کیفیت معماری تأثیر مستقیمی دارد.
 

کد خبر 4606081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =