تحقق طرح بازآفرینی نیازمند تغییر نگاه نسبت به شهر است

رودسر- فرماندار رودسر برلزوم تغییر نوع نگاه و دیدگاه نسبت به شهر برای تحقق طرح بازآفرینی شهری تأکید کرد و گفت: باید مبنای بازآفرینی شهری رودسر مبتنی بر معیارهای میراث فرهنگی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر حسین اسماعیل پور بعد از ظهر دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری که در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر برگزار شد، گفت: اجرای این طرح امری ضروری و انکار ناپذیر است.

وی افزود: باید مبنای بازآفرینی شهری رودسر مبتنی بر معیارهای میراث فرهنگی باشد.

فرماندار رودسر با تاکید بر اینکه باید دستگاه‌های مرتبط در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند، اظهار کرد: برای تحقق طرح باز آفرینی شهری باید نوع نگاه و دیدگاه خود نسبت به شهر را تغییر دهیم و این امر مستلزم این بوده که کارهای نو، ابتکاری و ماندگار در شهر ارائه شود که تحقق این موارد به روند بازآفرینی شهر کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق این طرح باید از تصمیم و خرد جمعی استفاده شود، بیان کرد: تلاش می‌کنیم در یک پروسه زمانی یک ساله طرح بازآفرینی شهری در رودسر محقق کنیم.

اسماعیل پور به نقش سایر دستگاه‌های علاوه بر میراث فرهنگی، آب، برق و گاز در ساماندهی و اجرای طرح بازآفرینی شهری نیز اشاره و تصریح کرد: اگر همه دستگاه‌های به صورت هماهنگ عمل کنند مطمئناً می‌توانیم به وضعیت نابسامان و شلوغ شهر سامان دهیم.

فرماندار رودسر ایجاد نظم، انضباط و ساختار هماهنگ در نظام شهری را امری لازم و ضروری دانست و گفت: اگر بتوانیم مطالعه دقیق و جامعی برای ساماندهی شهر داشته باشیم رسیدن به نتیجه مطلوب دور از انتظار نیست.

کد خبر 4616207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =