خرید بیش از ۱۷۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از کشاورزان

کرمانشاه_مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۱۷۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در قالب خریدهای تضمینی مباشرتی و توافقی طی سال گذشته از کشاورزان این استان خریداری شد.

ایرج صفایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در سال ۹۷ بیش از ۱۷۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی توسط شبکه تعاونی روستایی استان در قالب خریدهای تضمینی مباشرتی و توافقی خریداری شد.

وی وظایف سازمان تعاون روستایی را در سه حوزه هدایت، حمایت و نظارت بر شبکه تعاونی‌ها به صورت حاکمیتی دانست و گفت: این شبکه متشکل از ۲۸۰ شرکت تعاونی روستایی، زنان، تعاونی تولید، نظام صنفی و خبرگان بخش کشاورزی است که در سطح استان نسبت به ارائه خدمات به روستاییان و کشاورزان اقدام می‌کند.

مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه افزود: طی سال گذشته بیش از ۱۷۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در قالب خریدهای تضمینی مباشرتی و توافقی توسط شبکه تعاون روستایی استان با بکارگیری تجهیزات و امکانات موجود از کشاورزان خریداری و همچنین در دو شرکت تعاونی زنان کامبادن و دیار غرب روانسر زعفران به عنوان محصولی خاص تولید شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۴ کیلوگرم زعفران از مزارع تحت پوشش این دو شرکت برداشت و به بازار مصرف عرضه شده خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با توجه به ترویج کشت این محصول در سال‌های آینده این مقدار افزایش چشمگیری یابد.

وی همچنین از توزیع بیش از ۲۰۰۰ تن آرد روستایی، ۱۷۷ میلیون لیتر مواد سوختی، ۲۸ هزار تن انواع نهادهای دامی کشاورزی و بیش از ۱۱۰ دستگاه ماشین آلات کشاورزی و ادوات دنباله بند میان کشاورزان استان کرمانشاه خبر داد.

مدیرعامل تعاون روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از ۹۵۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب درختی به صورت خالص فروشی در شب عید تهیه و توزیع شد گفت: شبکه تعاون روستایی استان با بسیج امکانات و تجهیزات خود موفق به در اختیار قراردادن میوه‌هایی با کیفیت مناسب به مردم شد.

وی از ساماندهی تعداد ۱۴ نظام صنفی در شهرستان‌های استان خبر داد و با بیان اینکه در این قالب حدود ۲۰۰۰ نفر نیز عضوگیری شده‌اند، عنوان کرد: مجامع حدود ۱۶۲ تشکل در سال ۹۷ تشکیل و ساماندهی شده و همین تعداد نیز در کلاس‌های آموزشی ویژه کارکنان، اعضا و ارکان شبکه تعاون روستایی استان حضور یافتند.

صفایی با بیان اینکه فاز دوم سیلوی ذخیره سازی بتنی محصولات کشاورزی شرکت تعاونی روستایی گهواره پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی داشته عنوان کرد: فاز دوم این طرح شامل احداث سیلوی ۵ هزار تنی در کنار فاز اول آن در حال تکمیل و راه اندازی است.

کد خبر 4618925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =