پیشنهاد بررسی بسته افزایش توان تولید در کارگروهی ویژه

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره تقویت توان و ایجاد رونق در تولید، بسته جامعی است، پیشنهاد داد این بسته توسط کارگروهی ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه اردیبهشت ماه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در این نشست که غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، نمایندگان بانک مرکزی و قوه قضائیه و فعالان اقتصادی نیز حضور داشتند، گفت: بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره تقویت توان و ایجاد رونق در تولید، یک بسته خوب و جامع است که البته این بسته قسمت دومی هم درباره چالش‌های ساختاری دارد که بررسی آن به جلسه دیگری موکول شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: پیشنهاد من این است که کارگروهی را برای بررسی بند به بند این بسته تعیین و بعد درباره آن تصمیم گیری کنیم البته بهتر است رئیس کل گمرک در جلسات آتی شورای گفت و گو حضور داشته باشد تا بتوان بهتر تصمیم گرفت.

وی تصریح کرد: باید از دستگاه‌های اجرایی دست کم یک نماینده و همچنین نمایندگان بیشتری از مجلس و قوه قضائیه و همچنین نمایندگان اصناف مختلف از بخش خصوصی بدون محدودیت در این جلسات حضور داشته باشند.

بر این اساس، با توافق اعضای شورای گفت و گو مقرر شد که نمایندگانی از طرف مجلس، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، معاونت حقوقی رئیس جمهور و شورای گفت و گو ماده ٦١ قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر را بررسی و پس از جمع بندی به شورای گفت و گو بازگردانند.

کد خبر 4622045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =