مدیریت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار نتیجه‌ تحقیقات خود درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری (Mutual Funds) را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ‌در نشستی که با حضور علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار و مدیران و کارشناسان بخش‌های مختلف برگزار شد، داوود جعفری سرشت کارشناس ارشد این مدیریت مباحثی در خصوص معرفی این نهاد مالی در تعریف، تاریخچه، ساختار سازمانی، اشکال متداول حقوقی، ویژگی‌های اصلی صندوق‌ها، بازده سرمایه‌گذاری در صندوق، مزایا و معایب، قوانین حاکم بر صندوق‌ها، مفاد اصلی اساسنامه، اهداف صندوق‌ها، ساختار سازمانی، طبقه‌بندی صندوق‌ها، معرفی نمونه‌هایی از صندوق‌ها، شیوه‌های فروش سهام صندوق، نقش صندوق‌ها در بازارهای مالی جهان، ساختار سازمانی پیشنهادی، ساختار آیین‌نامه‌ی پیشنهادی، ضرورت تشکیل صندوق‌ها در ایران، موانع و مشکلات احتمالی و راه‌حل‌های پیشنهادی ارائه کرد .

در این نشست کارشناسان سازمان به دیدگاه های خود را ارائه‌ کردند و جنبه‌های مختلف و چالش‌های مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مطرح شد.

پس از بحث و گفتگو پیرامون موارد مطرح شده، نتیجه‌ی کار به معاونت نظارت بر نهادهای مالی خواهد ارائه شد تا این معاونت نیز پس از بررسی، نظر خود را به کمیته‌ی تدوین مقررات ارائه کند و نتیجه‌ی بررسی‌ها برای طرح در شورای عالی بورس و اوراق بهادار، در هیأت مدیره‌ی سازمان بررسی و تصویب شود.

سعیدی مدیر مرکز پژوهش در این باره تاکید کرد : از دیدگاه‌های متخصصین بازار سرمایه از طریق نظرخواهی فردی و نظرخواهی جمعی در سایت مدیریت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی استفاده خواهد شد.

وی افزود : این امیدواری وجود دارد که در ابتدای سال 1386 نخستین مجوز صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعطا شود و پس از آن شاهد فعالیت گسترده‌ی این نهادمالی در بازار سرمایه‌ی کشور باشیم.

کد خبر 462681

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha