شروع فعالیت تیم های استارت آپی در دومین کارخانه نوآوری

مدیر امور شعب پارک فناوری پردیس از فعالیت ۲۰ تیم استارت آپی بالغ بر ۸۰ نفر در دومین کارخانه نوآوری (وابسته به پارک فناوری پردیس) خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارخانه نوآوری «های وی» به عنوان دومین شعبه پارک فناوری پردیس به واسطه قراردادی که با طرف کارگزار منعقد شده تأسیس شده است.

ساختمان این کارخانه متعلق به معاونت علمی و فناوری است. این کارخانه نوآوری به عنوان دومین کارخانه و دومین شعبه پارک فناوری پردیس راه اندازی شده است.

کارخانه نوآوری «های وی» ظرفیتی نزدیک به ۵۰۰ نفر دارد و در زمینی به ابعاد حدوداً ۵۰۰۰ مترمربع و در حوالی میدان نوبنیاد تهران تأسیس‌شده است. تیم‌های استارت‌آپی پس از طی کردن فرآیند عضویت و استقرار در کارخانه، مشمول بخشی از مزایای عضویت در پارک بوده و از حمایت‌های مربوطه بهره‌مند خواهند شد.

مهدی عظیمیان مدیر امور شعب پارک در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ تیم استارت آپی در این کارخانه مستقر هستند؛ این تعداد تیم برابر یا ۸۰ نفر است.

وی افزود: این کارخانه ظرفیت حدود صد تیم را دارد که بعد از افتتاح رسمی تعداد تیم‌ها نیز بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کارخانه با حمایت معاونت علمی راه اندازی شده است، تاکید کرد: هنوز صندوق‌های سرمایه گذاری خطر پذیر، فروشگاه کسب و کار و … با وجود درخواست‌های زیاد در کارخانه نوآوری مستقر نشده‌اند.

وی با بیان اینکه به زودی تیم‌های استارت اپی در کنار سرمایه گذاران مشغول فعالیت می‌شوند، بیان کرد: حوزه‌های فعالیت تیم‌های فعلی عمدتاً فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجهیزات پزشکی، مدیریت، تولید محتوا و کشاورزی است.

عظیمیان با بیان اینکه حامی اصلی این کارخانه معاونت علمی و فناوری است، گفت: فرصت هم‌افزایی بین استارت‌آپ‌ها، استفاده از خدمات مربیان مجرب، ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران، صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری جسورانه، بخشی از حمایت‌های این کارخانه از استارت آپها است.

به گفته وی در حال حاضر بخش‌هایی از فضاها به پایان رسیده و تا پایان خرداد ماه بازسازی سایر فضاها هم به اتمام خواهد رسید. ما محدودیت حوزه برای تیم‌های استارت آپی نخواهیم داشت و هر تیم استارت آپی با هر حوزه‌ای می‌تواند فعالیت‌های خود را آغاز کند تا به نتیجه برسند.

کد خبر 4628653

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =