برخی افراد در عزل و نصب‌های مدیران استان سمنان دخالت می‌کنند

سمنان - نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس با اشاره به آنچه وی دخالت برخی افراد در عزل و نصب مدیران استان دانست، گفت: عزل و نصب باید بر طبق قانون باشد و نه باند بازی و سیاست‌های شخصی.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی ظهر شنبه در مراسم معارفه نخستین مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان پس از تفکیک از اداره کل راه و ترابری در سالن جلسات این اداره کل، بیان کرد: این استان دارای چهار نماینده است و سال گذشته میثاق نامه‌ای بین ایشان تنظیم شد که هیچ نماینده‌ای در استان حق دخالت در عزل و نصب‌ها و امور بودجه‌ای را نداشته باشد و این مرام نامه به امضای سه نماینده رسید اما یک نماینده که خود را خان استان می‌داند از امضای آن سر باز می‌زند.

وی افزود: این موضوع وقتی در زمان خباز استاندار اسبق سمنان به او و نوبخت ابلاغ شد خباز با مشتی گره کرده و برافروخته اظهار داشت که چنین چیزی را قبول نخواهند کرد، لذا ما نیز امروز می‌گوئیم که چه کسی خود را خان این استان می‌داند چه کسی می‌خواهد در تمام امور دخالت کند؟ دوران این قبیل اقدامات گذشته است.

دوری از منافع فردی

عضو خانه ملت گفت: ما نمایندگان ملت برای منافع ملی و پاسداشت خون شهدا آمدیم اگر کسی دنبال منافع خودش و باند بازی و تأثیر منفی در مدیریت کشور و استان سمنان است و می‌خواهد در مسائل پروژه‌ها دخالت‌های غیر کارشناسی کند ما در برابر او می ایستیم.

همتی توضیح داد: من به عنوان نماینده مردم و فردی قانون‌مدار می‌گویم، این استان بر محور قانون خواهد چرخید و شک نکنید هر کسی بخواهد خارج از این چار چوب حرکت کند و قطعاً غیر قانونی و برای منافع شخصی خودش حرکت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر از وزرا و حتی از معاونان بشنویم که فردی دنبال بحث‌های شخصی است قطعاً برخورد خواهیم کرد، افزود: اگر این فرد در جایی موفق می‌شود که مسئولی را منصوب کند از او سرقفلی می‌خواهد، لذا این امر برای کشور ما که صدها هزار شهید دارد ننگ است و ما نباید بگذاریم به این مقصود برسد، امروز سوابق، مستندات و افشاگری‌ها کاملاً روشن است، مردم و نظام باید درباره این افراد تصمیم بگیرند تا جلوی این خان بازی و کاسبان سیاسی گرفته شود.

قانون ملاک است

نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس گفت: در مورد مدیریت‌های کشور در همه سطوح ماده ۵۵ قانون خدمات کشوری می‌گوید ما باید بانک اطلاعات مدیران داشته باشیم اما چرا این قانون اجرایی نمی‌شود؟ یکی از مسائلی که ما مکرراً آن را پیگیری می‌کنیم که باید اجرا شود همین موضوع است لذا بانک اطلاعات با شاخص‌های ملی و علمی باید رخ دهد.

همتی بیان کرد: مدیران باید طبق شاخص‌های کارشناسی و علمی انتخاب شوند و نه با زور و جبر و فشار و منفعت‌های شخصی و نه با باند بازی و رانت؛ لذا باید بانک اطلاعات مدیران در نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل و به صورت آنلاین به مردم داده شود تا همه بدانند چرا یک مدیر انتخاب می‌شود.

در این مراسم دهقان به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان معرفی شد و از خدمات چهارماهه جعفریان در مسند سرپرستی این اداره کل تقدیر به‌عمل آمد.

کد خبر 4630866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =