افزایش قیمت کاغذ ۴۰ درصد مطبوعات استان بوشهر را تعطیل کرد

بوشهر - مشاور فرهنگی و رسانه‌ای استاندار بوشهر گفت: بحران قیمت کاغذ و زینک دامن بازار نشر را تحت تاثیر قرار داده به گونه‌ای که چاپ ۴۰ درصد مطبوعات استان بوشهر تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر صابری در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه ۱۱۶ رسانه و مطبوعات در استان دارای مجوز فعالیت هستند اظهار داشت: ۲ روزنامه، ۲۶ هفته نامه، ۱۷ ماهانه و فصل نامه، ۵۵ رسانه مکتوب و ۶۱ سایت خبری دارای مجوز فعالیت هستند و این در حالی است که برای بیش از ۲ برابر این سایت‌های خبری هنوز مجوز فعالیت صادر نشده است.

وی، با اشاره به بحران افزایش قیمت کاغذ و زینک و تحت تأثیر قرار گرفتن فعالیت مطبوعات گفت: افزایش ۱۰ برابری قیمت کاغذ و شش برابری قیمت زینک فعالیت مطبوعات در کشور و استان بوشهر را تحت تأثیر قرار داده است.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت شش هفته نامه و ۲ روزنامه در حال حاضر تصریح کرد: از ۵۵ رسانه مکتوب استان بوشهر به سبب افزایش قیمت کاغذ و زینک تنها ۸ هفته نامه و روزنامه در استان بوشهر فعالیت می‌کند که ۲۱ درصد مجموعه کل این رسانه‌ها می‌شود.

صابری با بیان اینکه ۷۹ درصد مطبوعات استان بوشهر یا اصلاً فعالیت نمی‌کنند یا با تأخیر چاپ می‌شود افزود: در سه ماه نخست امسال شش هفته نامه استان بوشهر ماهانه یک شماره، ۸ هفته نامه ۲ بار در ماه و در مجموع ۴۲ درصد مطبوعات استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

وی از تعطیلی ۴۰ درصد فعالیت مطبوعات استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: فعالیت چاپ مطبوعات در استان بوشهر به کمتراز نصف رسیده و این در حالی است که تیراژ چاپ این مطبوعات کاهش قابل توجهی یافته است و حدود ۲۰ درصد مطبوعات به صورت نامنظم منتشر می‌شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از مطبوعات استان در چاپ آگهی افزود: همه روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی دارای منابع مالی در عرصه چاپ آگهی و عملکرد فعالیت ادارات خود هستند که باید در این زمینه به مطبوعات کمک کنند.

صابری بر چاپ آگهی در مطبوعات به صورت عادلانه تاکید کرد و گفت: باید آگهی ادارات به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شود تا به صورت عادلانه بین مطبوعات توزیع شود و حق کسی ضایع نشود.

کد خبر 4644731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =