پرواز حجاج از فرودگاه همدان برقرار می‌شود

همدان- نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه عدم برقراری پروازهای حجاج از فرودگاه همدان استیضاح وزیر راه و شهرسازی را رقم می‌زند، گفت: وزارت راه و شهرسازی قول برقراری پروازها را داده است.

امیر خجسته در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر بابیان اینکه با جدیت به موضوع ضرورت برقراری پروازهای حجاج از فرودگاه همدان ورود کرده ایم و در مجلس نیز در نطق پیش از دستور به وزیر راه و شهرسازی در این خصوص تذکر داده شد، گفت: در کمیسیون فرهنگی با حضور مسئولان فرودگاه‌های کشور موضوع برقراری پروازهای حجاج از فرودگاه همدان مورد تاکید قرارداد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر برقراری پروازهای حجاج از فرودگاه همدان را شاهد نباشیم وزیر راه و شهرسازی را استیضاح خواهیم کرد، گفت: دیروز طرح استیضاح وزیر را نوشته ایم و کارها شکل گرفته و تذکری کتبی نیز داده شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان فرودگاه‌های کشور تصمیم گرفته اند پرواز حجاج همدان از فرودگاه امام (ره) باشد، گفت: مجمع نمایندگان استان همدان تشکیل جلسه داد و طی مذاکره با معاون فرودگاه‌های کشور تاکید شد به هر طریق ممکن باید پرواز حجاج از فرودگاه همدان به روال سال قبل برگردد.

هزینه ۸۰ میلیاردتومان برای افتتاح پروژه‌های فرودگاه همدان

وی با اشاره به هزینه ۸۰ میلیاردتومان برای افتتاح پروژه‌های فرودگاه همدان و بهره برداری از آنها در هفته گذشته توسط وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: مسئولان نباید شیرینی بهره برداری از این امکانات را به کام مردم استان همدان تلخ کنند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این موضوع برای مجمع نمایندگان استان همدان قابل قبول نیست و این اتفاق را ناشی از سو مدیریت می‌دانیم که امیدواریم دلیل آن موضوع دیگری نباشد، گفت: مجمع نمایندگان استان همدان متنی تهیه و آن را به تصویب رسانده اند که به امضای استاندار رسید و یک خیزش در دفاع از حقوق مردم، فرودگاه و حجاج همدان شکل گرفته است.

خجسته با اشاره به اینکه دیشب به مجمع نمایندگان استان همدان قول داده شد این مشکل حل شود و منتظر ابلاغ رسمی آن هستیم، گفت: حق مردم همدان را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تا آخرین لحظه مقاومت می‌کنیم و قول معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس فرودگاه‌های کشور مبنی بر برقراری مجدد پروازهای حجاج از فرودگاه همدان را گرفته ایم، گفت: امروز به صورت جدی پیگیر نهایی کردن این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده از سوی مجمع نمایندگان استان همدان در این زمینه امیدوارکننده است، گفت: همدان چهارمین استان در اعزام حجاج به بیت الله الحرام بوده به طوری تهران، مشهد، اصفهان و همدان ۴ استان اول این اتفاق هستند و اگر بنا بر کنسلی پروازهای حجاج از فرودگاه‌های استان‌ها است باید از استان‌های آخر در این رتبه بندی شروع کنند نه اینکه همدان به عنوان چهارمین استان را لغو کنند.

دلایل برای عدم برقراری پروازها قانع کننده نیست

خجسته گفت: دلایل برای عدم برقراری پروازها قانع کننده نیست و اگر واقعاً قصد جلوگیری از وقوع مشکلات را دارند باید جلوی اختلاس‌های میلیاردی کشور گرفته شود چراکه موظف به ارائه خدمات به مردم هستیم و اینطور نیست که هر دلیلی برای عدم برقراری پروازها عنوان شود و استان همدان هم بپذیرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر این پروازها از فرودگاه همدان را از دست دهیم برای همیشه این پروازها را از دست داده ایم، گفت: طبق گفته وزیر راه و شهرسازی وضعیت فرودگاه همدان بیانگر آن است که باند این فرودگاه یکی از بهترین فرودگاه‌های کشور و برج مراقبت آن بزرگترین برج مراقبت فرودگاه‌های کشور است و حال که مردم منتظر نتیجه و استفاده از این فرودگاه هستند به یکباره شیرینی افتتاح طرح‌های فرودگاه همدان را به کام مردم تلخ کرده اند و دلایل ارائه شده از نظر ما توجیه ندارد.

کد خبر 4650267

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =