بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل کنترل است

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل پیشگیری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد بابایی، در ارتباط با کنگره در برخورد با اختلالات خونی و متابولیک شیمی‌درمانی، اظهار داشت: این کنگره ۲۰ تیرماه سال جاری در هتل پارسیان اوین با حضور اساتید و صاحب‌نظران بر جلسه برگزار می‌شود و جدیدترین دستاوردهای علمی در زمینه پیشگیری و کنترل عوارض خونی و متابولیک شیمی درمانی در آن مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد.

این متخصص رادیوانکولوژی افزود: درمان‌های مختلف سرطان از جمله شیمی درمانی می تواند با عوارضی همراه باشد که برگزاری این کنگره در ارتقاء دانش پزشکان جهت پیشگیری و کنترل این عوارض بسیار حائز اهمیت است و تلاش کرده ایم که جدیدترین موضوعات در این زمینه را به شرکت کنندگان ارائه دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ادامه داد: متخصصان انکولوژی، هماتوانکولوژی، جراحان عمومی، متخصصین عفونی و سایر پزشکانی که با این موضوع در ارتباط هستند از جمله شرکت کنندگان در این کنگره خواهند بود که آشنایی با عوارض و اینکه درمان‌های سرطان هر یک چه عوارضی را به همراه دارد و یا چگونگی کنترل عوارض از جمله مباحثی خواهد بود که با حضور اساتید و صاحب‌نظران مطرح می‌شود.

استاد بابایی با بیان اینکه از طریق برخی از درمان های دارویی حین و بعد از شیمی درمانی می توان از عوارض شیمی درمانی پیشگیری کرد، گفت: آشنایی پزشکان با این عوارض و ارتقاء دانش ایشان سبب می شود که تیم درمانی عوارض را پیش‌بینی و بر اساس آن پیشگیری های لازم را انجام دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در بخش زیادی از بیماران می‌توان از طریق پیش‌بینی عوارض، آنها را پیشگیری و یا با تجویز دقیق دارو و شناخت عوارض، آن را کنترل کرد بنابراین می توان گفت که بخش عمده ای از عوارض شیمی درمانی قابل پیشگیری است.

کد خبر 4658757

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =