فرهنگ مصرف گرایی طبیعت را نابود می‌کند/لزوم توجه به محیط بانان

همدان - امام جمعه همدان با بیان اینکه طبیعت با فرهنگ مصرف گرایی نابود می‌شود، گفت: حقوق و مزایای محیط بانان با توجه به مشقت کاری باید به صورت ویژه تر مورد توجه قرارگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی پیش از ظهر شنبه در شورای اداری استان همدان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست زمانی طراحی شد که وارد تمدن نوین غربی شدیم و پس از انقلاب فرانسه و تمدن جدید، دست تعدی بشر به طبیعت دراز شد.

وی با بیان اینکه انسان با تمدن مصرف گرا طبیعت را تخریب می‌کند، گفت: تا زمانی که دست تعدی بشر به سوی طبیعت دراز شده و ما با تمدن نوین غربی پیش می‌رویم نمی‌توان انتطار داشت محیط زیست از دست ما در امان باشد.

فرهنگ مصرف گرایی خاک کشور را نابود می‌کند

حجت الاسلام شعبانی با تاکید بر اینکه با فرهنگ مصرف گرایی خاک کشور نابود می‌شود، عنوان کرد: تا زمانی که دست تعدی به محیط زیست دراز است طبیعت آسایش ندارد.

امام جمعه همدان با اشاره به سبک زندگی و تمدن نوین اسلامی که توسط مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است، گفت: هر دوی این موضوعات برای حفاظت از محیط زیست است.

حجت الاسلام شعبانی بابیان اینکه حفظ محیط زیست از ضروریات جامعه است و در این زمینه باید فرهنگ سازی شود، با اشاره به تنگناهای شغل محیط بانی خطاب به معاون رئیس جمهور و استاندار همدان خواستار تناسب حقوق و مزایای محیط بانان با سختی کارشان شد.

حقوق و مزایای محیط بانان با توجه به مشقت کاری باید به صورت ویژه‌تر مورد توجه قرارگیرد وی با بیان اینکه حقوق و مزایای محیط بانان با توجه به مشقت کاری باید به صورت ویژه‌تر مورد توجه قرارگیرد، گفت: مسئولان باید بدانند که در پیشگاه الهی از ما برای تک تک لحظات مسئولیتمان سئوال می‌شود واگر کوتاهی شود پاسخگویی در محضر خدا سخت خواهد بود.

امام جمعه همدان همچنین با اشاره به اینکه یک سری قوانین دست مسئول را بسته و مانع رونق تولید شده است، گفت: مدیران در تعارضات اخلاق و قانون تا جایی که امکان دارد باید انعطاف پذیر باشند تا خدمت بیشتری به مردم صورت گیرد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی همچنین با اشاره به اینکه در شرایط جنگی قرار گرفته‌ایم و در آرایش جنگی، مدیریت جهادی لازم است چراکه می‌توان بهتر حرکت کرد، گفت: در این شرایط باید مدیریت جهادی را اولویت قرار داد.

نماینده مردم استان همدان در مجلس خبرگان رهبری نیز در نشست مشترک شورای اداری استان همدان با بیان اینکه سالروز تشکیل نماز جمعه است و امام خمینی (ره) فرمودند که در انقلاب اگر هیچ دستاوردی نداشتیم همین نماز جمعه بس بود، گفت: از نماز جمعه‌ها که یادگار امام راحل است باید به خوبی پاسداری کنیم.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی همچنین با بیان اینکه هفته کرامت است و خداوند می‌فرماید با همه باید کریمانه رفتار کنیم، اظهار داشت: اگر در دینداری کامل باشیم هیچ مشکل محیط زیستی، منابع طبیعی، اخلاقی و غیره نخواهیم داشت.

کد خبر 4658822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =