آب بزرگترین مشکل فضای سبز بیرجند/خرید پساب تصفیه خانه برای آبیاری

بیرجند- رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند آب را مهم ترین مشکل پیش روی فضای سبز دانست و گفت: در این راستا تفاهم نامه ای برای خرید پساب تصفیه خانه آب شهری منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر ابراهیم زاده صبح شنبه در کارگروه استانی پیشگیری از رشد و گسترش مناطق جدید بافت‌های ناکارآمد شهری با اشاره به پروژه ایجاد کمربند سبز در بیرجند بیان کرد: این پروژه ۶۰ هکتار بوده که تاکنون در ۲۴.۵ هکتار درخت کاری انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی سال گذشته ۱۴ هکتار از این پروژه به عنوان پارک خطی به بهره برداری رسیده است.

ابراهیم زاده اظهار کرد: افزایش سرانه فضای سبز شهری و درخت کاری از اهداف اولیه اجرای کمربند سبز بوده اما می‌تواند در مواقع بحران به عنوان سکونت گاه غیر رسمی هم استفاده شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند بیان کرد: همچنین جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و جداسازی بافت ناکارآمد شهری از دیگر اهداف اجرای پروژه کمربند سبز است.

وی با بیان اینکه فاز اول کمربند از میدان سفیران امید تا دانشگاه آزاد انجام شده است، گفت: فاز دوم پروژه قسمت شرقی و فاز سوم از میدان دانشگاه آزاد تا میدان آدینه و جوادیه تعریف شده است.

ابراهیم زاده آب را مهم‌ترین مشکل پیش روی فضای سبز دانست و گفت: در این راستا تفاهم نامه‌ای برای خرید پساب تصفیه خانه آب شهری منعقد شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا پساب تصفیه خانه شهری برای تغذیه دریاچه مصنوعی پارک جنگلی انتقال داده می‌شود، افزود: همچنین مخزنی در میدان سپاه تعبیه شده تا با مخلوط پساب با آب چاه، آب برای آبیاری فضای سبز به کیفیت لازم برسد.

کد خبر 4670953

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =