قیمت هر کیلو دام سبک برای عید قربان بین ۴۲ تا ۴۴ هزار تومان است

تهران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به راه اندازی۱۰۰مرکز عرضه دام سبک و سنگین در استان تهران گفت: قیمت هر کیلو دام سبک برای عید قربان بین ۴۲ تا ۴۴هزار تومان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امامی امین ظهر یکشنبه در حاشیه بیست و یکمین جلسه تنظیم بازار استان تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز ۳ دستور جلسه داشت که به قیمت کالاهای مصرفی و اساسی در سطح استان تهران پرداخته شد. در اکثر کالاها یا توقف افزایش قیمت را داشته‌ایم یا روند قیمت‌ها کاهشی بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت مرغ و تخم‌مرغ در سطح استان تهران متغیر بوده است و روند واسطه‌ها در میدان بهمن در عرضه قیمت مرغ و تخم‌مرغ بسیار تأثیرگذار است و منافعی که تولیدکننده از تولید تخم‌مرغ و مرغ می‌برد، کمتر از واسطه‌ها است.

امامی امین بیان داشت: ما تلاش کرده‌ایم که واسطه‌ها از میدان بهمن حذف شوند و این چرخه و زنجیره هر چه تعداد کمتری واسطه داشته باشد، طبیعی است که قیمت مرغ و تخم‌مرغ نیز کاهش می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران افزود: بخش مهمی از اقدامات ما شکل نمی‌گیرد مگر اینکه تعاونی‌ها، اتحادیه‌ها به این موضوعات بپردازند. به عنوان مثال؛ ما دنبال این هستیم که خود عشایر و اتحادیه‌ها غرفه عرضه مستقیم کالا را دریافت کنند تا با این اقدام شاهد کاهش قیمت باشیم.

وی یادآور شد: البته اینکه عشایر کل بازار تهران را بتوانند تأمین کنند، این اتفاق نمی‌افتد، ولی مجموعه عشایر در کل کشور می‌توانند این اقدام را انجام دهند.

امامی امین تأکید کرد: قیمت سازمان حمایت برای عرضه مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است و اگر بالاتر از این قیمت به فروش برسد، قطعاً با متخلفین برخورد می‌کنیم همانط ور که روز گذشته نیز در میدان بهمن با دستور قضائی دو نفر از افرادی که قصد افزایش نامتعارف قیمت مرغ را داشتند دستگیر شدند.

وی بیان داشت: عده‌ای سوءاستفاده می‌کنند و دنبال منافع زودگذر خود هستند و ما شب عید نیز ۳۰ نفر را در میدان بهمن با دستور قضائی دستگیر کردیم، چرا که با واسطه‌گری به دنبال افزایش قیمت‌ها و استفاده خود هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تأکید کرد: در حال حاضر برنامه‌هایی را برای قانونمند کردن و ساماندهی میدان بهمن داریم که به زودی اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر عرضه دام سبک و سنگین در عید قربان گفت: یکصد مرکز عرضه دام سبک و سنگین در استان تهران راه‌اندازی خواهد شد که ۴۲ مرکز آن تنها در شهر تهران است.

وی گفت: بخش اعظمی از غرفه ها به عشایر و دامداران داده خواهد شد و ما هر چه بتوانیم واسطه‌ها را در این زمینه کم کنیم، قطعاً شاهد کاهش قیمت نیز خواهیم بود.

وی یادآور شد: ما سال گذشته ۵۰ هزار رأس دام زنده برای ایام عید قربان در نظر گرفتیم که تنها ۳۷ هزار رأس آن مصرف شد و امسال نیز همین تعداد را برای عرضه دام در نظر گرفته‌ایم.

امامی امین در پاسخ به پرسشی مبنی بر قیمت عرضه دام در ایام عید قربان گفت: آنچه که سازمان عشایری به ما اعلام کرده است، باید در عید قربان قیمت هر کیلو دام سبک بین ۴۲ تا ۴۴ هزار تومان باشد.

کد خبر 4672341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =