رویای کاغذی و چاپ اول امروز چه کتاب‌هایی را معرفی می‌کنند؟

«حقوق اقتصادی، اجتماعی شهروندی در پرتو مبانی فقهی» و «افغانی کشی» امروز در برنامه‌های چاپ اول و رویای کاغذی رادیو فرهنگ معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه‌های چاپ اول و رویای کاغذی رادیو فرهنگ امروز دوشنبه ۳۱ تیر به ترتیب به معرفی کتاب‌های «حقوق اقتصادی، اجتماعی شهروندی در پرتو مبانی فقهی» و «افغانی کشی» می‌پردازند.

کتاب «حقوق اقتصادی، اجتماعی شهروندی در پرتو مبانی فقهی» نوشته مهری توتونچیان است که از سوی انتشارات حقوق شهروندی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. این کتاب در چهار گفتار گردآوری و تبیین شده است؛ گفتار نخست آن از دو بخش تشکیل شده که بخش اول آن کلیات و مفاهیم نظری و بخش دوم تعاریف واژگان و اصطلاحات تخصصی و کلیدی و گفتار دوم به ماهیت و مبانی فقهی و حقوقی حقوق شهروندی اختصاص دارد. گفتار سوم به مبانی فقهی و حقوقی حقوق اقتصادی اجتماعی و گفتار چهارم به ماهیت و مصادیق این حقوق پرداخته است. در نهایت هم به نتایج و پیشنهادات اشاره شده است.

رمان «افغانی کِشی» نوشته محمدرضا ذوالعلی داستان رسول، مرد جوانی است که زنش بدون هیچ دلیل خاصی مهریه‌اش را به اجرا گذاشته است. او مدتی را در زندان بوده و نهایتاً با فروش خانه پدری و پرداخت مهریه آزاد، در یک تاکسی تلفنی مشغول کار می‌شود. فیروزه دختری افغانی ولی متولد ایران به همراه مادرش، مسافر رسول می‌شوند تا به زاهدان بروند. فیروزه خودش را ایرانی می‌داند و نمی‌خواهد از ایران برود...

«افغانی‌کِشی»، تلاشی است برای درک زندگی، رنج و عشق افغان‌های نسل دوم و سوم که جز ایران جایی را ندیده‌اند. کسانی که اینجا را وطن خود می‌دانند در حالی که از کوچک‌ترین حقوق شهروندی هم محروم‌اند؛ نزدیک‌ترین ملت و قوم به ایرانی‌ها از لحاظ پیشینه تاریخی که از حدود ۱۵۰ سال قبل راه سیاسی‌شان را از هم جدا کرده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند پیوندهایشان را قطع کنند.

کد خبر 4672814

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =