توانمند سازی مناطق محروم با طرح‌های اشتغال/ ۳۲ مدرسه احداث شد

بیرجند- مدیرعامل بنیاد برکت گفت: تلاش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) توانمند سازی مردم مناطق محروم با طرح های اشتغال‌زایی اجتماع محور است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جعفری عصر یکشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همواره پیگیر رفع دغدغه‌ها و محرومیت‌ها و عمران و آبادانی به ویژه در مناطق روستایی بوده است.

مدیرعامل بنیاد برکت کشور بیان کرد: در شرایط فعلی به دنبال توانمند سازی اقتصادی افراد در مناطق محروم و روستایی هستیم که خراسان‌جنوبی به واسطه محرومیت‌ها در اولویت قرار دارد.

جعفری ادامه داد: تلاش ما بر این است با اجرای طرح‌های اشتغال زا و الگوهای اشتغال زا از منابع خود افراد و همچنین منابع بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تأمین معیشت پایدار روستاییان و زمینه سازی ماندگاری آنان قدم برداریم.

وی افزود: در این راستا رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فردا هفتم مردادماه به خراسان‌جنوبی سفر می‌کنند تا با تفاهمی با استاندار خراسان‌جنوبی در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی تا پایان سال ۱۴۰۰ در حد مقدورات در راستای رفع دغدغه‌های جامعه روستایی خراسان‌جنوبی قدم برداریم.

علی واعظی‌نژاد معاون عمرانی و طرح‌های زیر بنایی بنیاد برکت نیز در این دیدار اظهار کرد: در حوزه طرح‌های عمرانی در خراسان‌جنوبی بنیاد برکت ۸۹ پروژه با اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال تعریف کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۶ پروژه در گذشته افتتاح شده و بسیاری از پروژه‌ها نیز در سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اجرایی خواهد شد، بیان کرد: پیگیر تکمیل و افتتاح ۲۱ پروژه دیگر نیز در خراسان‌جنوبی هستیم.

معاون عمرانی و طرح‌های زیر بنایی بنیاد برکت ادامه داد: از ۸۹ پروژه حدود ۳۶ پروژه احداث مدارس در خراسان‌جنوبی است که ۳۲ پروژه به بهره‌برداری رسیده و یک پروژه هم احداث بیمارستان فردوس در دو سال قبل است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های آب‌رسانی به روستاهای خراسان‌جنوبی نیز مد نظر قرار دارد، اظهار کرد: بهره برداری از سومین کتابخانه ساخته شده توسط بنیاد نیز در سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت می‌گیرد.

تبیین طرح‌های سحاب و آسمان در خراسان‌جنوبی به ویژه در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه با ۲۳۹ طرح در نهبندان و ۱۲۱ طرح در سربیشه از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود.

کد خبر 4678790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =