کتاب «علوم قرآنی‌۲؛ اعجاز، تحریف ناپذیری» منتشر شد

پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب «علوم قرآنی‌۲ (اعجاز، تحریف ناپذیری)» تألیف فتح الله نجارزادگان را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب «علوم قرآنی‌ ۲ (اعجاز، تحریف ناپذیری)» را که حاصل تلاش علمی حجت الاسلام و المسلمین فتح‌الله نجارزادگان استاد دانشگاه تهران است را روانه بازار نشر کرد.

این کتاب براساس سرفصل های مصوب علوم قرآنی در قالب مشارکت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور وزارت عتف طراحی و تدوین شده است. در این طرح ۲۱ عنوان کتاب درسی مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری توسط کارویژه ای تدوین می شود. تاکنون ۵ اثر از این مجموعه منتشر شده است.

در چکیده مختصر این کتاب اشاره شده است که «انتظار قرآن از ما این است که با این کتاب «آگاهی و معرفت» یابیم، از اعماق جان آن را «تصدیق و باور» کنیم و سپس با بهره مندی پی در پی از آن به نقطه کانونی انتظار قرآنی که «دانش و زندگی» با این کتاب است نائل شویم. اثبات همانند ناپذیر، و تحریف ناپذیری قرآن، فرآیند آگاهی و گواهی ما را به حقانیت این کتاب فزونی می دهد. باورها را استحکام می بخشد و برای منکران نیز اتمام حجت می کند.»

این کتاب براساس سرفصل های مصوب علوم قرآنی(۲) در قالب شانزده درس و با استفاده از آیات و روایات به موضوع اعجاز و تحریف ناپذیری قرآن می پردازد. مشخصات کتاب و همچنین فایل ۳۰ صفحه ابتدایی کتاب در سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به آدرس www.rihu.ac.ir قابل دسترس می باشد.

کد خبر 4679551

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =